Xiaomi Mi Watch představeny. Běží na Wear OS a mají skvělou výdrž

xiaomi mi watch wear os android

Xiaomi dnes na své konferenci vedle nového telefonu Mi CC9 Pro představilo také nové hodinky Mi Watch. Jedná se o vůbec první chytré hodinky nesoucí značku Mi a přináší tolik funkcí, že by si je leckdo mohl splést s “telefonem na zápěstí”. Běží na nich systém Wear OS, který je dodáván s grafickou nadstavbou MIUI. Co tedy hodinky nabídnou?

Xiaomi Mi Watch – Hands On Look !!! | MIUI for Watch | Apple Watch 5 copy

Xiaomi Mi Watch - Hands On Look !!! | MIUI for Watch | Apple Watch 5 copy

Čelní stranu hodinek pokrývá 1,78″ AMOLED displej. Hodinky jsou tvořeny z keramiky a na pravém boku se nachází tlačítko a korunka. Na levé části pak nalezneme reproduktor s mikrofonem. Nechybí samozřejmě podpora Bluetooth, NFC a dokonce i eSIM, díky čemuž dokáží hodinky fungovat zcela samostatně. Xiaomi Mi Watch běží na Wear OS s nadstavbou MIUI. Jedná se o první přizpůsobenou verzi platformy Wear OS vůbec. Systém disponuje více, než 40 předinstalovanými aplikacemi a má také samostatný obchod, kde si je můžete stahovat. Nyní je taktéž otevřen vývojářům třetích stran. Sledovacích funkcí je zde požehnaně – od sledování kondice, přes plavání až po podrobný rozpis vaší srdeční aktivity na základě toho, co právě děláte.

Pod kapotou hodinek tiká čipset Snapdragon Wear 3100 4G, kterému sekunduje 1 GB operační paměti RAM a 8 GB úložného prostoru. Xiaomi Mi Watch se pochlubí až 36 hodinovou výdrží baterie a to i se zapnutým LTE. Vděčí za to 570 mAh baterii, což je vůbec největší kapacita, kterou se podařilo do chytrých hodinek vměstnat. K dispozici je také prémiová edice Mi Watch, která má safírové sklíčko a rám z nerezové oceli. Hodinky jsou zatím k dispozici pouze v Číně, přičemž se do prodeje dostanou už 11. listopadu za cenu 1 290 juanů, což je přibližně 2 900 korun bez daně. Kdy se hodinky dostanou do Evropy není v tuto chvíli jisté.

Jak se vám líbí nové Xiaomi Mi Watch?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek