Xiaomi Yi 4K Action Camera 2 již brzy. Vyšlápne si i na GoPro Hero 4?

Xiaomi Yi 4K Action Camera 2 náhled

První verze akční kamery od Xiaomi Yi zažívá obrovský úspěch. Za směšnou cenu se kvalitou přibližuje daleko dražším modelům a v některých situacích ji lze srovnávat i s některými modely GoPro. Na oficiálním webu společnosti Yi se nyní objevily informace o chystaném druhém modelu Xiaomi Yi 4K Action Camera 2. Jaký bude?

Yi 4K Action Camera 2 – konkurenci tvrdě po krku

Druhá generace akční kamery Yi 4K Action Camera 2 vylepšuje aspekty, které byly prvnímu modelu vyčítány. Dočkáme se tak například 2,19″ displeje, delší výdrže na jedno nabití, duálního mikrofonu či konečně schopnosti nahrávat video ve 4K rozlišení se 30 snímky za sekundu. Shrňme si hlavní parametry kamery:

  • procesor: Ambarella A9SE
  • snímač: Sony IMX377
  • úhel záběru: 155°
  • video: až 4K se 30 FPS, režim pro Slow Motion 720p se 240 FPS
  • baterie: 1400 mAh (výdrž až 120 minut při 4K30)
  • displej: 2,19″, rozlišení 640×360 pixelů
  • konektivita: Wi-Fi 802.11a/b/g/n pro spojení s telefonem
  • duální mikrofon
Xiaomi Yi 4K Action Camera 2

Yi 4K Action Camera 2 – vyšlápne si na GoPro Hero 4?

Na webu yitechnology se objevilo i zajímavé srovnání parametrů s dosud nejlepší kamerou GoPro Hero 4 Black. Yi 4K Action Camera 2 zde papírově vítězí, a tak by si nezkušený uživatel mohl myslet, že nový počin od Yi bude lepší a levnější než GoPro Hero 4. Situace je ale podobná jako u mobilních telefonů – papírové údaje nejsou zdaleka vše. Budeme si tedy muset počkat až na reálné srovnávací testy, které prozradí, jak na tom Yi 4K Action Camera 2 vlastně bude. Už první model ale ukázal, že se máme opravdu na co těšit.

Cenu ani dostupnost nové akční kamery neznáme – informace o kameře byly z webu opět staženy. Jisté je ale to, že se dočkáme již brzy.

Yi 4K Action Camera 2 vs GoPro Hero 4

Těšíte se na novou kameru Yi 4K Action Camera 2?

Zdroje: altadefinizione.hdblog.itgizmochina.com.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)