Xiaomi Yeelight Mesh: Nové chytré žárovky s Bluetooth Mesh technologií

xiaomi yeelight mesh

Xiaomi už několik let tvoří chytré žárovky. A to hlavně pod značkou Yeelight. Nedávno jsme například recenzovali Xiaomi Yeelight stropní světlo (Heuréka). Novinka této společnosti se nazývá Yeelight Mesh. Jedná se o řadu nových chytrých žárovek, které jsou vybaveny technologií s názvem Bluetooth Mesh. Co umí nového?

Chytré žárovky Xiaomi Yeelight Mesh jsou vybavený novou technologií

Slovo Mesh jste prozatím mohli zaregistrovat hlavně u Wi-Fi routerů. Díky novým produktům od Xiaomi se s nimi budeme setkávat i u chytrých žárovek. V tomto případě se Bluetooth Mesh používá k tomu, aby se urychlilo ovládání většího počtu chytrých světel zároveň. Zároveň se tímto způsobem dá ovládat velké množství zařízení.

chytra zarovka xiaomi yeelight mesh

Každé zařízení s touto technologií prodlužuje signál a můžou se na něj připojit další Bluetooth Mesh produkty. Tímto způsobem se dá jednoduše vybudovat chytrá a hlavně rychlá domácnost. Ovládání následně probíhá přes klasickou aplikaci Xiaomi Mi Home. Využít se dají i hlasoví asistenti jako je třeba Google Home.

Cena jedné základní chytré žárovky s Bluetooth Mesh začíná na částce v přepočtu 200 Kč. Kompletní balení už následně stojí v přepočtu s DPH cca 5 500 Kč. Prodej začal prozatím v Číně, ale je velmi pravděpodobně, že během roku 2019 tyto chytré žárovky uvidíme i v Evropě a Česku.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Používáte již nějaké chytré žárovky? Jak jste s nimi spokojení?

Zdroj: xiaomitoday.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)