Už i na Xiaomi se dostalo: Xiao AI je nový chytrý asistent čínské firmy

xiaomi xiao ai

Xiao AI je nový hlasový neboli chcete chytrý asistent společnosti Xiaomi. Vytvořen byl speciální pro telefony. Jako první se dočkají majitelé Xiaomi Mi Mix 2S, kde bude předinstalovaný. Prozatím se to ale netýká globální verze, novinka totiž začíná nejprve v Číně.

Xiao AI se do telefonů dostane přes aktualizaci MIUI

Z oficiálního videa, které společnost Xiaomi uvedla na svém kanálu, můžeme vidět, že jde o hodně podobného pomocníka jako je třeba Asistent Google nebo Siri od Apple. Vše je ale prozatím orientováno na Čínu, což jde vidět i například u podpory čínské sociální sítě WeChat.

#MoreThanPhones: Meet Xiao Ai! | Xiaomi’s Very Own Digital Assistant

#MoreThanPhones: Meet Xiao Ai! | Xiaomi's Very Own Digital Assistant

Mluvčí společnosti Xiaomi potvrdil, že asistent Xiao AI bude předinstalován v čínské verzi Mi Mix 2S, tedy posledního vlajkového modelu Xiaomi, který byl představen před několika dny. Brzy se také dostane na další telefony Xiaomi, a to pomocí aktualizace nadstavby MIUI.

Prozatím se nechystá expanze mimo Čínu. V budoucnu bychom se ale minimálně anglické verze mohli dočkat. Česká verze tohoto asistenta je hodně nepravděpodobná. U nás to vypadá, že nejprve se dočkáme Asistenta Google, ale to také není otázka několika měsíců.

Používali byste Xiao AI, kdyby byla podporována alespoň angličtina?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)