Xiaomi prý vyvíjí vlastní elektromobil. Co o něm víme?

xiaomi automobil

Slyšeli jsme už dříve nějaké zvěsti o tom, že Huawei pracuje na něčem v automobilovém průmyslu. Nyní prý plánuje vstup do tohoto segmentu také Xiaomi, které prý vyvíjí vlastní elektromobil. Pojďme se tedy podívat, co o něm zatím víme.

Xiaomi prý vyvíjí vlastní elektromobil

Dle zprávy z webu iFengNews hned několik zdrojů nezávisle na sobě uvedlo, že čínský technologický gigant plánuje představit své vlastní elektrické auto. Zdroje také uvádějí, že je vytvořeno hned několik konceptů a směrů, kterým by se chtělo Xiaomi v tomto segmentu orientovat. Žádné z nich však není pevně dané. Je také možné, že představí hned několik modelů najednou. V roce 2013 se šéf této čínské značky, Lei Jun setkal s Eloenm Muskem a nyní se zdá, že jeho zájem o vlastní automobil sílí.

xiaomi vlastní elektromobil

Trh se elektrickými vozy se navíc neustále rozrůstá a tak je logické, že si z něj chce Xiaomi ukrojit svůj kus. Firma zatím na tento únik informací nijak nereagovala, takže nic potvrzené zatím není. Berte ji tedy proto raději s rezervou.

Koupili byste si auto od Xiaomi?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)