Xiaomi vyvíjí telefon s mnoha fotoaparáty: Uvidíme brzy více než 5 hlavních foťáků?

xiaomi light spoluprace

Před pár dny jsme se na veletrhu mwc 2019 dočkali prvního telefonu s pěti hlavními fotoaparáty. Jedná se o telefon Nokia 9 PureView. S vývojem fotoaparátů u tohoto telefonu, pomáhala i společnost Light, což jsou experti na zařízení s více fotoaparáty. Nyní Xiaomi oznámilo partnerství právě se společností Light. Brzy bychom tak mohli vidět podobný telefon i od čínské společnosti.

Xiaomi se spojilo se společnosti Light: Cílem je vytvořit telefon s mnoha fotoaparáty

Společnost Light už v minulosti ukázala, že dokážou vytvořit až 16 fotoaparátů na zařízení. U telefonů mají zatím maximálně pět fotoaparátů. Nicméně jejich čip teoreticky podporuje až 10 fotoaparátů na mobilu, takže pořád můžou posunovat maximální počet snímačů u telefonů.

Light L16 - tiskový render

A to třeba ve spojení s Xiaomi. Partnerství se společností Nokia totiž není exkluzivní a v těchto dnech byly oznámeny rovnou dvě spolupráee. Jednak je to Xiaomi, ale pak i se Sony, tedy společností, která zásobuje většinu výrobců snímači Sony IMX. Jakmile se tato implementace povede, tak bychom v budoucnu mohli vidět mnohem více telefonů, které mají 5 a více fotoaparátů na zadní straně.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Těšíte se na XIaomi telefon s více než třemi hlavními fotoaparáty?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)