Jak v Xiaomi mobilu odstranit vodoznak na fotkách? (pro začátečníky)

vodoznak Xiaomi MIUI Redmi POCO

Pěknou fotografii nebo příležitost k jejímu pořízení může nenávratně pokazit ledacos. Nezvaný host zrovna v tom nejlepším záběru, špatné zaostření… a také neodstranitelný vodoznak, který si uzurpuje místo v jednom či více rozích fotografie. Tento vizuální prvek je ve světě mobilních telefonů specialitou hlavně přístrojů značky Xiaomi a jejich uživatelé jsou buď na toto označení hrdí (to upřímně moc nechápeme), o možnosti vypnutí vůbec neví, nebo netuší, jak se to dělá. Pro poslední dvě skupiny tu máme velmi jednoduchý návod, jak se vodoznaku zbavit.

Vodoznak

Digitální vodoznak (též digitální vodotisk) je v informatice technika, která do digitálního dokumentu (obrázek, zvuk, film apod.) vkládá dodatečnou informaci tak, že je obtížné ji najít či odstranit. Kopie nebo běžná úprava dokumentu typicky vodoznak neodstraní (oříznutí nebo změna velikosti obrázku, překódování zvuku apod.).

Jak vypnout vodoznak v Xiaomi (Redmi, POCO…) mobilu?

Tento konkrétní postup je vytvářen pro poslední verzi Xiaomi systému MIUI 13, nicméně od ostatních verzí by se případně neměl moc lišit. S malými odlišnostmi by měl být aplikovatelný i na telefony jiných značek, ale u nich je většinou vodoznak v základním nastavení vypnutý. U Xiaomi je to velmi často právě naopak.

Postup

  1. Otevřete aplikaci fotoaparát
  2. Klepněte na menu
  3. Otevřete nastavení
  4. Vyberte nabídku vodoznak (v angličtině případně “watermark”)
  5. Dle možností zvolte jeho vypnutí či úpravu

Jak máte možnost vidět v galerii, telefon někdy umožňuje vodoznak nejen vypnout či zapnout, ale také rozšířit o další informace. Kromě značky telefonu tak můžete do snímku nesmazatelně vtisknout třeba i datum a nebo vlastní text, pokud je vám to milé. V některých situacích se použití vodoznaku skutečně hodí (například pro evidenci data pořízení nebo rozlišení fotek z více mobilů), ve většině případů je ale spíš rušivý. Pokud jste se ho chtěli zbavit a nevěděli jste jak, případně jste o této možnosti ani netušili, snad vám tento jednoduchý návod pomohl.

Jak vnímáte vodoznak na běžných fotkách?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)