Xiaomi údajně pracuje na telefonu se 120 Hz displejem

xiaomi 120 hz displej

Vysoká hodnota obnovovací frekvence displeje je novým trendem v nejnovějších smartphonech vysoké třídy. Tato funkce zrychluje aktualizaci displeje a umožňuje tak hladší a příjemnější zážitek nejen ze sledování videí a hraní her, ale také procházení systémem. Měli jsme možnost vyzkoušet si ASUS ROG Phone II se 120 Hz displejem a musíme říct, že vysoká obnovovací frekvence je velmi návyková záležitost.

Asus ROG Phone 2: 120Hz AMOLED + Snapdragon 855 Plus!

Asus ROG Phone 2: 120Hz AMOLED + Snapdragon 855 Plus!

Jak si všiml jeden z vývojářů na XDA-developers, nadstavba MIUI 11 od Xiaomi obsahuje nastavení obnovovací frekvence, kde je možnost nastavení 120 Hz. U toho je ještě text “vylepšuje obraz”, zatímco pro 60 Hz je text  “šetří baterii”. Zajímavé je, že MIUI 11 nabízí pouze dvě možnosti, jelikož ROG Phone II nabízí tři – 60, 90 a 120 Hz. Zrovna 90 Hz frekvence se zdá být fajn kompromisem mezi plynulým obrazem a výdrží baterie. Škoda. Třeba se Xiaomi nakonec rozhodne tuto možnost přidat.

Samozřejmě že se nejedná o žádné oficiální oznámení či nějaké větší únik informací, takže vůbec není jasné, kdy by mohlo Xiaomi telefon se 120 Hz displejem představit. Očekává se, že by to mohlo být v polovině roku 2020. Do té doby musíme čekat na další střípky skládačky.

Představí Xiaomi telefon se 120 Hz displejem?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)