Xiaomi představilo levný 50palcový 4K televizor s podporou HDR

xiaomi nová televize

Xiaomi před malou chvílí představilo na své konferenci v Číně novou televizi označovanou jako ES50 2022. Jedná se o 4K televizor s podporou HDR a Dolby Vision a potěší také příznivá cena. Pojďme si jej tedy představit.

Xiaomi ES50 2022 je nová levná 4K televize

Jak již bylo řečeno, televizor disponuje rozlišením 4K (3840 x 2160 pixelů) a pyšní se také maximálním jasem 600 nitů. Čínská firma vyzdvihuje hlavně přesnost barev a to díky umělé inteligenci, která využívá složitých algoritmů snižující chybovost barevného podání. Mezi další vlastnosti patří podpora 10bitových barev a MEMC.

Pod kapotou tiká čtyřjádrový čipset MediaTek MT9638 a televize běží na systému MIUI for TV 3.0. Nechybí samozřejmě ani mikrofony pro ovládání hlasem (což však využijí pouze v Číně). Prozatím není jasné, zda se televizor dostane na globální trh, každopádně v Číně se dá předobjednat za cenu 2 399 CNY, což je asi 8 500 korun bez daně.

Jaký televizor doma používáte vy?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)