TOPlist

Xiaomi ukázalo levnou 86palcovou TV se 120 Hz a parádním obrazem

xiaomi tv 86

Na konci dubna představila společnost Xiaomi svou OLED Vision TV a nyní přichází s dalším modelem, který překvapí nejen svou velikostí, ale také třeba maximálním jasem, solidní výbavou či podporou 120 Hz obnovovací frekvence. Pojďme se na ni tedy společně mrknout.

Xiaomi TV ES Pro 86″ oficiálně představena

Jak může název napovídat, televize Xiaomi TV ES Pro disponuje obrazovkou o velikost 86 palců, rozlišením 3840 x 2160 pixelů a pokryje až 94 % prostoru DCI-P3. Potěší také tenké rámečky, přední plochu zabírá z 94,3 % právě displej. Maximální jas se může v případě potřeby vyhoupnout až na 1000 nitů, což je na poměry televizorů solidní číslo. V televizoru se nachází také senzor, který automaticky snímá okolní světlo a přizpůsobuje podle toho právě jas.

Možná překvapí také barevná věrnost. Televizor dokáže zobrazit až miliardu barev a disponuje 120Hz obnovovací frekvencí s VRR. Nechybí ani AMD FreeSync Premium, odezva 4 ms, což je opět na poměry TV slušná hodnota a nechybí ani HDMI 2.1 porty. O zvuk se starají dva 15W reproduktory s podporou Dolby Atmos, pod kapotou pak tiká čtyřjádrový čipset se 4 GB operační pamětí a 64GB úložištěm.

Běží samozřejmě na nadstavbě MIUI TV a její cena je v Číně nastavena na 8 499 juanů, což je asi 29 500 Kč bez daně. To je na takto vybavenou a hlavně velkou televizi velmi dobrá částka a to i na čínské poměry.

Jakou televizi máte doma vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)