TOPlist

Xiaomi má novou levnou 4K telku. Měří přes dva metry

xiaomi televizor 86 palců

O televizorech Xiaomi TV EA Pro jsme vám už psali. Čínský gigant představil tuto řadu již v červnu letošního roku a zákazníci si mohli vybrat ze třech velikostí – 55, 65 a 75 palců. Nyní se k nim přidává také obří 86palcový model, který je k dispozici za nezvykle nízkou cenu. Spekuluje se také o možném uvedení na globální trh, což pro televizory od Xiaomi nebývá úplně běžné.

Xiaomi TV EA Pro 86 se chlubí tenkými rámečky. Přední stranu pokrývá z 97,3 % právě ten obří 4K panel, který podporuje mimo jiné technologii MEMC, která uměle přidává snímky, což napomáhá plynulosti obrazu. To se může hodit třeba při sportovních utkáních, které uvidíte rázem plynuleji. Je zajímavé, že mimo HDR se Xiaomi nezmiňuje o dalších standardech, jako HDR10+ či Dolby Vision a je tedy otázkou, zda je televizor vůbec podporuje.

Výkon zde dostává na starost čip MT9638 v kombinaci s 2 GB RAM a 16GB úložištěm. Rozhodně nejde tedy o žádný high-end a vypadá to, že se tento obr skutečně liší od svých menších bratříčků pouze velikostí. Zajímavá je však cena, kterou Xiaomi nastavilo na 6 999 juanů, což je asi 23 000 korun. Za podobnou cenu rozhodně nic většího neseženete. Otázkou je, zda a případně za kolik se bude tento model prodávat v Evropě.

Vešla by se vám takhle obří televize vůbec domů?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)