TOPlist

Xiaomi představilo extrémně levný 4K televizor se solidní úhlopříčkou

xiaomi tv
  • Xiaomi představilo nový televizor Xiaomi TV A50
  • Má solidní parametry a nízkou cenu 
  • V Číně se prodává za v přepočtu 4 900 korun bez daně

Xiaomi právě na domácím trhu představilo nový cenově dostupný televizor Xiaomi TV A50, který je určen především nenáročným uživatelům, poslouží dobře ale také jako sekundární televize na chatu, do ložnice, dětského pokoje nebo větší kuchyně. I přes nízkou cenu má poměrně solidní parametry, v tuto chvíli se však prodává pouze v Číně. V minulosti však firma přinesla na globální trh několik televizorů řady A, takže by se dalo očekávat, že se v Evropě objeví i tento kousek.

Jak už samotný název napovídá, díváme se na televizor s 50palcovou obrazovkou a 4K rozlišením (3840 x 2160 pixelů). Navíc má poměr obrazovky k tělu 97,2 %, takže lze počítat s extra tenkými rámečky. Nechybí funkce adaptivního jasu, což má za následek nejen šetření vašich očí, ale také energie. Obnovovací frekvence činí standardních 60 Hz, což není v dané cenovce nic neobvyklého. Pod kapotou tiká blíže nespecifikovaný čip s jádry Cortex-A35, 2 GB RAM a 32GB úložištěm, systémem je MIUI TV OS. Na globálním trhu se však takřka jistě objeví s Google TV, na níž jsou tuzemští zákazníci zvyklí.

xiaomi tv a50

K propojení s internetem lze využít Wi-Fi i Ethernet, nechybí dvojice HDMI vstupů, anténní vstup, dva USB-A porty a optický audio výstup. V Číně je k dostání za v přepočtu asi 4 900 korun bez daně, u nás by se teoreticky mohla prodávat za cenu okolo 8-9 tisíc.

Stačil by vám podobný televizor?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)