Xiaomi představilo teplotní senzor, který spolupracuje s přístroji v Chytré domácnosti

Xiaomi teplotní sensor

V návaznosti na stále více se rozmáhající trend chytrých domácností představilo Xiaomi teplotní senzor, který dokáže spolupracovat s ostatními zařízeními v domě. Přístroj lze umístit na libovolné místo v pokoji od stěny po prosté položení na stůl. Teplotní senzor má typicky bílou barvu charakteristickou pro produkty Xiaomi se znakem teploměru na vrchní straně.

Prostřednictvím tohoto zařízení měříme vnitřní teplotu s přesností 0,3 °C a relativní vlhkost vzduchu s přesností 3 %. Senzor lze nastavit tak, aby pomocí nainstalované aplikace na smartphonu při poklesu teploty nebo vlhkosti pod standardní hodnotu spustil alarm.

Co se tedy stane, pokud senzor naměří příliš vysokou teplotu nebo suchý vzduch? Pomocí napojení na Smart hub od společnosti Xiaomi automaticky zapne zvlhčovač vzduchu nebo klimatizaci, aby v domě udržel komfortní vlhkost a teplotu. Cena senzoru by se měla pohybovat okolo velmi příznivé sumy 150 Kč bez DPH v oficiálním e-shopu. Teplotní senzor od Xiaomi už se objevil i v čínských obchodech, které zasílají zboží i k nám. Cena se poté usadila na částce okolo 300 Kč.

Ocenili byste podobné zařízení ve vašem domě? Budujete také chytrou domácnost?

Zdroj: gizmochina.com

Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)