Dostane váš Xiaomi mobil Android 11? Nový aktuální seznam napoví

Xiaomi telefony Android 11 neoficiální seznam náhled

Na internetu se objevil nový neoficiální seznam, který má obsahovat jednotlivé modely Xiaomi telefonů a jejich vztah k updatu na Android 11. Jde konkrétně o aktualizovaný výpis pocházející od účtu @Xiaomiui z Telegramu. Platný je k 25. září a obsahuje současný přehled situace, ale jak jsme zmínili, posvěcený přímo čínskou firmou není. Lze z něj ovšem získat informace, které se pravděpodobně budou z velké většiny blížit pozdější realitě. Neoficiální seznam uvádí nejen Xiaomi telefony, které Android 11 již testují nebo nejspíš brzy dostanou. Přítomno je také mnoho těch, které se dočkat vůbec nemají.

Xiaomi telefony Android 11 neoficiální seznam

Obecně řečeno se aktualizace na poslední Android nebude týkat mobilů, které přišly na trh s Xiaomi nadstavbou MIUI 9. Vzhledem ke stáří této verze je to pochopitelné. U spousty telefonů (v obrázku sloupec vlevo) probíhají interní testy, u některých už mohou lidé zkoušet veřejnou beta verzi MIUI 12 s Androidem 11. Další část seznamu vyjmenovává mobily, které se časem také dočkají (prostřední sloupec). V pravém sloupci pak neoficiální seznam uvádí Xiaomi / Redmi telefony, které Android 11 údajně nedostanou. Modely Mi 10, Mi 10 Pro a Poco F2 Pro už se dočkaly ostrého vydání.

Jak je na tom váš telefon? Očekáváte Android 11?

Zdroj: PiunikaWeb

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)