Na Xiaomi telefonech si nyní změříte srdeční tep skrz fotoaparát

aplikace mi health

Společnost Xiaomi představila aplikaci Mi Health již minulý rok. Od té doby se zde shromažďují veškeré informace o zdraví, srdeční frekvenci, krocích, cílech cvičení nebo menstruačních cyklech. Nyní to ale vypadá, že Xiaomi chystá něco opravdu skvělého. Dle screenshotů si na Xiaomi telefonech změříte srdeční tep pouze skrz přední fotoaparát.

Xiaomi telefony zjistí srdeční tep skrz fotoaparát

Podle XDA-Developers bude tato funkce zpřístupněna od verze 2.7.4 a bude schopna změřit váš srdeční tep pouze pomocí fotoaparátu a LED blesku, bez jakéhokoliv dalšího senzoru či přídavného hardwaru. Nebude to asi nijak extra přesné, ale na základní měření to postačí. Jak vidíme na screenech, používání této funkce vypadá velmi jednoduše. Stačí položit ukazováček na objektiv fotoaparátu, počkat než se indikátor zaplní na 100 % a poté dát prst pryč.

Po tomto měření pouze vyberete v jaké situaci se nacházíte – po cvičení, klidový stav nebo více obecný stav. K dispozici bude také informace, zda je vaše srdeční frekvence příliš nízká, nebo naopak příliš vysoká.

Jak se vám tato funkce zamlouvá?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)