Xiaomi představilo směšně levnou televizi s Androidem. Nadšení z ní přesto nebudete

xiaomi smart tv

Společnost Xiaomi vydává převážně na asijských trzích pravidelně kromě jiného také hromadu chytrých televizorů a tím posledním je Xiaomi Smart TV 5A Pro, který nahrazuje model Mi TV 4A Pro v podobné cenové kategorii. Jedná se o základní chytrou televizi za zajímavé peníze.

Xiaomi Smart TV 5A Pro bude k dostání pouze ve 32palcové velikosti. Má HD rozlišení a z údaje 96% poměr obrazovky k tělu se dá vyčíst, že se chlubí i velmi tenkými rámečky. Co se týče hardwarové výbavy, pod kapotou tiká čip s jádry Cortex-A55 v kombinaci s 1,5 GB RAM a 8GB úložištěm. O zvukový zážitek se starají dva stereo reproduktory o celkovém výkonu 24W s podporou Dolby Audio.

xiaomi-tv-5a-pro

Systémem je pak Android 11 s nadstavbou PatchWall, ovšem nechybí mu tradiční Google vychytávky jako je třeba Chromecast či Asistent. Z portové výbavy stojí za zmínku 3x HDMI 2.1 a 2x USB-A. V tuto chvíli se prodává pouze v Indii a to za cenu 16 999 rupií, což je asi 5 200 Kč bez daně. Evropští zájemci to budou mít s dostupností obtížné a tak nezbývá než doufat, že se časem objeví třeba na Aliexpressu, stejně jako předchůdce.

Jakou televizi máte doma vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)