TOPlist

Xiaomi Smart Camera C700 je levná domácí kamera s podporou 4K rozlišení a AI vychytávkami

nová chytrá kamera xiaomi
  • Xiaomi představilo novou domácí kameru C700
  • Umí natáčet 4K video a poradí si i s úplnou tmou
  • V Číně vychází na 1 100 korun bez daně

Společnost Xiaomi rozšiřuje svou nabídku produktů pro chytrou domácnost o novou vlajkovou loď v oblasti zabezpečení – kameru Xiaomi Smart Camera C700. Pyšní se 4K rozlišením, lokálně zpracovávanou umělou inteligencí a širokou škálou možností připojení. Cena přitom zůstala velmi nízko, avšak zatím je nabízena pouze v Číně.

Xiaomi Smart Camera C700 je první vnitřní chytrá kamera od Xiaomi s 8MP snímačem, předchozí generace disponují rozlišením 5 MP. Senzor by měl být také větší, což umožňuje pořizovat čistší a detailnější záběry v rozlišení až 4K (3840 × 2160) s podporou HDR. Problém ji nedělá ani úplná tma. Deset infračervených LED diod s vlnovou délkou 940 nm poskytuje jasný obraz až do vzdálenosti 10 metrů. Diody samozřejmě nelze pozorovat okem, takže vás nebudou rušit.

Xiaomi-Smart-Camera-C700

Kamera má dále funkci otáčení/naklápění, čehož se dosahuje pomocí dvou motorů. Ty umožňují horizontální úhel záběru 360° a vertikální úhel 110°. Pokud si ji tedy umístíte šikovně, jste schopní téměř eliminovat slepá místa. A pokud byste se báli o vaše soukromí v době, kdy je kamera vypnutá, nechybí zde ani fyzická krytka. Čočku můžete zaslepit buď manuálně nebo přes aplikaci.

Jak již bylo řečeno, kamera podporuje také různé AI funkce, data se přitom zpracovávají lokálně, čímž se zvyšuje soukromí a bezpečnost. Za zmínku stojí detekce dětského pláče, sledování domácích mazlíčků, detekce lidí a rozpoznávání gest, kterými můžete například aktivovat hlasový hovor. Kamera umožňuje obousměrnou zvukovou komunikaci, má totiž integrovaný mikrofon s redukcí šumu a reproduktor. Pro přenos dat a využívá kamera bezpečnostní čip Mi Home Security, můžete do ní vložit microSD kartu (až 256 GB) či ji propojit s NAS.

Model C700 se může v neposlední řadě pochlubit slušnou konektivitou díky Wi-Fi 6 a kamarádí se s dalšími zařízeními chytré domácnosti od Xiaomi prostřednictvím ekosystému Xiaomi HyperOS Connect. Tím se nabízí fajn možnosti při automatizacích — například se můžou zapnout chytrá světla při detekci pohybu.

Xiaomi Smart Camera C700 je v Číně k dispozici za 349 juanů (cca 1 100 Kč bez daně) a do prodeje se dostane 10. května. O dostupnosti na globálním trhu zatím nejsou žádné detaily, avšak předchozí generace se u nás prodává.

Jak se vám líbí nová kamera od Xiaomi?

Zdroj: Mi.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)