Xiaomi Smart Camera 3 Pro: chytrá kamera s 3K rozlišením za tisícovku

xiaomi smart camera 3 pro
  • Xiaomi představilo novou kameru Smart Camera 3 Pro
  • Chlubí se 3K rozlišením, umí rozpoznat obličeje a slouží jako Bluetooth Mesh brána
  • Vychází v přepočtu asi na 1 000 korun bez daně 

Společnost Xiaomi právě uvedla na trh novou kameru s názvem Xiaomi Smart Camera 3 Pro. Tento model navazuje na předchozí Mi Smart Camera 2 z roku 2021 a přináší několik podstatných vylepšení.

Xiaomi Smart Camera 3 Pro má 3K rozlišení a detekuje cizí osoby

První věc, která zaujme, je 3K rozlišení, předchozí model uměl maximálně 2,5K rozlišení. Fotoaparát využívá 5Mpx snímač s rozlišením 2960 x 1666 pixelů. Díky novému senzoru se zlepšila nejen kvalita za dne, ale také za šera a úplné tmy. Infračervené světlo podporuje detekci lidské aktivity. Když se někdo nachází v blízkosti kamery, může vám přijít notifikace na telefon.

Xiaomi-Smart-Camera-3-Pro

Stejně jako ostatní kamery tohoto výrobce umí i Xiaomi Smart Camera 3 Pro rozpoznávat obličeje, takže detekuje cizí osoby. Zároveň může sloužit jako Bluetooth Mesh brána, takže si na ní můžete připojit další podporované doplňky chytré domácnosti.

xiaomi chytrá kamera

Kamera má také režim vysokého dynamického rozsahu (HDR), který zajišťuje čistotu obrazu a zachovává více detailů. Čip MIJIA MJA1 dle firmy obstarává bezpečnou komunikaci a soukromí. Další fajn novinkou je detekce dětského pláče, takže může zároveň sloužit i jako chůvička. Novinka je v tuto chvíli dostupná pouze v Číně a to za cenu 319 juanů, tedy nějakých 1000 korun bez daně. Předpokládáme, že se časem objeví i na globálním trhu.

Xiaomi Smart Camera 3 Pro

Xiaomi Smart Camera 3 Pro

Jakou kameru používáte doma vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)