Xiaomi nabízí čističku, která si hravě poradí s viry, bakteriemi i zvířecími chlupy

Xiaomi čistička
  • Xiaomi Smart Air Purifier Elite si poradí s prachem, pylem, zvířecími chlupy i ostatními alergeny
  • Umožňuje ovládání pomocí hlasových příkazů a integraci do systému chytré domácnosti
  • K dispozici je i propojení s mobilní aplikací Mi Home

Xiaomi se může chlubit širokým portfoliem produktů, zejména pro chytrou domácnost. Čistička vzduchu Smart Air Purifier Elite nabídne spolehlivou ochranu před viry, bakteriemi a postará se o kvalitu vzduchu v místnosti o rozloze až o 125m2. Kromě toho si poradí i s prachem, pylem a dokonce i zvířecími chlupy a samozřejmě ji můžete propojit i s mobilní aplikací Mi Home. Praktický LED displej na přední části čističky zobrazí znečištění vzduchu, teplotu, vlhkost a zobrazují aktuální stav připojení Wi-Fi.

Jednou z nejlepších vlastností, kterou se může pyšnit je schopnost poradit si s pylem, prachem ale i ostatními alergeny. Kromě toho, že myslí na zdraví alergiků, za 30 min zvládne odstranit 99,9% virů chřipky, za 60 min 99% bakterie stafylokoka (kožní infekce). S integrovanou plazmovou technologií dokáže uvolňovat kladné a záporné ionty a tím spolehlivě neutralizovat prach i pyl. Díky technologii UV-C LED je schopna desinfikovat vzduch uvnitř čističky ultrafialovým světlem a tím odstranit nežádoucí organismy.

Třístupňová filtrační technologie je tajemstvím tohoto zázraku, součástí je i HEPA filtr, který zvládne zachytit i nejmenší částice jako jsou roztoči a díky filtru s aktivním uhlím má schopnost následné absorpce znečisťujících látek. Životnost třívrstvého filtru se udává na 10-14 měsíců. Čistička o tvaru válce s průměrem 310 mm a výškou 730 mm, je i poměrně fajn designovým prvkem do domácnosti. Váží 6,5 kg, takže se dá lehce přenášet z místnosti do místnosti.

Čistička vzduchu Xiaomi

Jednou z důležitých funkcí je i CADR, tedy rychlost dodávky čistého vzduchu, která se udává až 600 m3/hod. Kromě toho pyšní certifikací TÜV Rheinland Allergy Care, která ověřuje různé produkty z hlediska kvality, bezpečnosti a efektivity. Umožňuje integraci do systému chytré domácnosti a dokonce ovládání pomocí hlasových příkazů, s podporou Amazon Alexy nebo Asistentem Google. Jek dispozici samozřejmě i propojení s aplikací Mi Home, kde můžete jednoduše čističku nastavit automatické zapínání, sledovat aktuální stav vzduchu nebo úroveň zanesení filtru.

Xiaomi Smart Air Purifier Elite Unboxing 2023

Xiaomi Smart Air Purifier Elite Unboxing 2023

V přední části je malý kruhovitý displej, který zobrazí důležité informace v reálném čase a za zmínku stojí i senzor pro detekci znečisťujících částic. Smart Air Purifier Elite je už teď dostupná na našem trhu za fajn cenu do 9 000 Kč.

Vyzkoušeli jste už čističku z řad Xiaomi?

Zdroj: xm.cz, mi.com

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)