Selfie kamera v displeji od Xiaomi – tohle Apple nemá

Xiaomi selfie kamera v displeji

V pondělí 3.6. ukázalo Xiaomi a Oppo své koncepty selfie kamery v displeji. Dnes se Wang Xiang, senior vice prezident společnosti Xiaomi, podělil na sociální síti Twitter o další informace. Díky nim se především dozvíme, jak selfie kamera funguje.

Od výřezu k čistému displeji

Řešením umístění přední kamery do displeje se zaobírají výrobci už řadu let. Začalo to s výřezy, které se postupem času zmenšovaly. Další metou byly vysouvací periskopy a nebo konstrukce, kde se posouvá celý displej. Většina uživatelů tušila, že je to pouze cesta k selfie kameře v displeji a nyní se dozvíme více informací.

The Future: Under-Display Camera

The Future:  Under-Display Camera

Jak funguje selfie kamera v displeji?

Základem celého kouzla umístění selfie kamery je průhledný displej. Ten opravdu naleznete v konceptu od Xiaomi, ale průhledným se stává až při aktivaci přední kamery a pouze na malém prostoru. Displej disponuje průhlednou katodou a anodou – horní a spodní části displeje, které jsou schopné propustit světlo skrz displej, pokud je to potřeba. Velkým problémem je v tomto případě objektiv nad snímačem a proto ho částečně zastupuje samotný displej. Ten byl také vylepšen o sklo s menší odrazivostí a lepší propustností světla. Pod sklem se skrývá 20Mpix snímač.

Kdy se můžeme těšit na selfie kameru v displeji?

Aktuálně se jedná pouze o koncept, u kterého bude potřeba vyřešit několik neduhů. Tím hlavním je to, že je kamera v displeji stále trošku vidět a připomíná malý flíček. Osobně věřím, že selfie kamery v displeji uvidíme ještě letos. Podívejte se, jak se Xiaomi a Oppo pochlubilo svými koncepty.

Co říkáte na umístění selfie kamery pod displej?

Zdroj: twitter.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)