TOPlist

Do Evropy míří Xiaomi Router AX3000T s Wi-Fi 6. Komu udělá radost?

Xiaomi Router AX3000T
  • Po levném routeru AX1500 globálně vychází model AX3000T
  • Xiaomi jej osadilo pokročilejším procesorem i NFC
  • Současně k němu lze připojit až 128 různých zařízení

Xiaomi nedávno globálně představilo levný router AX1500 a to stejné teď udělalo s o něco pokročilejším modelem AX3000T, jenž v Číně debutoval ke konci srpna loňského roku. Na svém domácím trhu také nestojí mnoho, ačkoliv nabízí lepší hardware a vyšší přenosové rychlosti, čímž se stává vhodnějším pro domácnosti, kde moderní technologie s Wi-Fi konektivitou frčí neustále.

Xiaomi Router AX3000T má pěkné bílé zpracování se čtyřmi anténami a jeho tělo působí svým provedením tak trochu jako rampa. Alespoň mu to však dodává poutavý vzhled, kterým zapadne snad do každé moderní domácnosti.

Xiaomi Router AX3000T

Pod kapotou routeru najdeme 12nm čipset MediaTek Filogic 820 s dvoujádrovým procesorem taktovaným na 1,3 GHz, jenž v kombinaci s 256MB operační pamětí umožňuje připojení až 128 zařízení současně. Router je pochopitelně schopen signál vysílat po frekvencích 2,4 GHz i 5 GHz, přičemž využívá standardu Wi-Fi 6.

Při souběžném použití obou frekvencí lze dosáhnout teoretické přenosové rychlosti až 2 976 Mb/s, jen s 5GHz pásmem se pak bavíme o rychlosti 2 402 Mb/s, čímž onen levnější Xiaomi Router AX1500 překonává o 100 %. Skutečné rychlosti se od těch teoretických však mohou výrazně lišit, jelikož u nich závisí na mnoha dalších faktorech, které výrobce v těchto „papírových údajích“ nezohledňuje.

Xiaomi Router AX3000T

Součástí výbavy je technologie OFDMA pro efektivní simultánní využití Wi-Fi sítě mnoha různými zařízeními. Mezi další vychytávky se řadí například připojení k síti pouhým přidržením zařízení u routeru – ten totiž pracuje s NFC – IPTV nebo podpora Xiaomi Mesh pro snazší rozšíření signálu do dalších koutů domácnosti. Ve svých materiálech se výrobce chlubí i nízkou latencí, díky čemuž je router vhodný také pro hraní her.

Kolik bude Xiaomi Router AX3000T stát v Česku, pakliže se sem někdy dostane, zatím nevíme. Žádnou jednotnou cenu pro evropské země výrobce neprozradil, takže můžeme jen připomenout, že při svém uvedení v Číně stál 189 jüanů, tedy v přepočtu asi 615 Kč bez daně.

Xiaomi Router AX3000T

Používáte router od Xiaomi?

Zdroje: Oficiální web, Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)