Xiaomi má čtyři nové robo vysavače. Nejlevnější stojí pod 6 tisíc

robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 ČR

Společnost Xiaomi před pár hodinami oznámila tuzemský prodej čtyř nových robotických vysavačů. Nová řada nese označení Mi Robot Vacuum Mop 2 a jednotlivé modely se liší výkonem, velikostí zásobníků, kapacitou baterií nebo navigačním systémem. Všechny se ale například domluví s mobilní aplikací a dají se implementovat do větších chytrých systémů.

Nejvybavenější Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra dokáže rozeznávat nejen stěny a nábytek, ale také konkrétní objekty v prostoru. K orientaci používá ověřený systém LDS (Laser Direct Structuring), který pomocí neustále rotující věžičky vysílá laserové paprsky a jejich odrazy rozeznává svoji polohu i okolí. Dokáže tak velmi přesně detekovat prostor i ve tmě či šeru. Pomocí strojového učení a umělé inteligence umí detekovat trojrozměrné objekty v prostoru a na podlaze. Týká se to hraček, kabelů, částí oblečení i schodů a prahů.

Díky vysokému sacímu výkonu zvládá posbírat i těžší nečistoty a vysávat z různých spár a mezer, přičemž dokáže na jedno nabití uklidit plochu velkou až 240 čtverečních metrů. Podporuje čtyři režimy vysávání a tři režimy mopování s elektrickým dávkováním vody. Speciální funkcí je možnost doplnění o samovyprazdňovací stanici, která funguje také jako dobíjecí stanice. Vyměnitelné sáčky o objemu čtyři litry pojmou až sedm plných nádobek na nečistoty ve vysavači (550 ml). Proto se o vysavač nemusíte starat i celé týdny.

Varianta Pro je kromě vysávání vhodná také pro domácnosti, které potřebují důkladnější mokré mytí podlah. Kromě elektronického dávkování množství vody disponuje i novým sonickým vibrováním. Používá frekvenci až 10 000 vibrací za minutu. Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro je vybaven silným motorem se sacím výkonem 3 000 Pa, což je 43procentní nárůst oproti předchozí generaci.

Standardní model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 využívá navigační technologii vSLAM (Visual Simultaneous Localization and Maping). Díky tomuto kamerovému systému má tento robotický vysavač výšku pouhých 8 centimetrů. Je tak stavěný na vysávání a mopování i pod nábytkem na nízkých nohách. Podporuje také funkci přitlačení hadříku a dávkování vody, takže při mopování dokáže vyčistit i odolnější skvrny.

Nejlevnější Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite patří mezi cenově nejdostupnější robotické vysavače s funkcí mopování na trhu. Pro navigaci používá systém Visual-aided Inertial Navigation, což je standardní systém s gyroskopem, ale pro přesnější mapování doplněný o kameru sledující strop místnosti.

Xiaomi Mi Robotic Vacuum Mop 2 Ultra Xiaomi Mi Robotic Vacuum Mop 2 Pro Xiaomi Mi Robotic Vacuum Mop 2 Xiaomi Mi Robotic Vacuum Mop 2 Lite
Navigace LDS + ToF LDS vSLAM VaIN (Gyroskop + RGB)
Baterie 5 200 mAh 5 200 mAh 3 200 mAh 2 600 mAh
Sací výkon 4 000 Pa 3 000 Pa 2 700 Pa 2 200 Pa
Kapacita zásobníku na nečistoty 550 ml 450 ml 550 ml 450 ml
Kapacita zásobníku na vodu 200 ml 270 ml 250 ml 270 ml
Podpora mobilní aplikace ano ano ano ano
Sonické vibráce při mopovaní ne ano ano ne
Dobití a pokračovaní ve vysávaní ano ano ano ano
cena 12 199 Kč, (Automatická vyprazdňovací stanice 5 799 Kč ) 10 499 Kč 7 599 Kč 5 799 Kč

Všechny čtyři robotické vysavače se začínají v ČR prodávat hned 17. února u oficiálních prodejců produktů Xiaomi.

Které modely nových Xiaomi vysavačů vás zaujaly nejvíc?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)