Xiaomi zaznamenává rekordní tržby, ovšem prodeje smartphonů klesají

xiaomi prodeje telefonů

Tržby společnosti Xiaomi za třetí čtvrtletí roku 2019 meziročně vzrostly a čínský gigant pokořil rekordní částku zisku – 7,63 miliardy amerických dolarů. To by ještě nebylo tak zajímavé. Tou hlavní zprávou je fakt, že divize Smart Home a Internet of Things neustále vzrůstají, zatímco divize mobilních telefonů klesají.

Tržby z chytrých telefonů sice stále tvoří většinu příjmů – 4,59 miliard dolarů, avšak meziročně se jim podařilo klesnout o 7,8 %. Společnost dodala ve třetím čtvrtletí roku 2019 32,1 milionů telefonů a je čtvrtým největším výrobcem telefonů na trhu. Dle analýzy společnosti Canalys mají 9,2 % podíl na trhu. Internet of Things a další spotřební elektronika pak tvoří 2,22 miliard dolarů z celkových výnosů, což je výrazný meziroční nárůst o celých 44,4 %. Chytrým televizím a notebokům se pak podařilo vyvinout zisk 824 milionů dolarů, což je také značný nárůst – 36,5 %.

xiaomi tržby za rok 2019

Xiaomi přináší ovoce také expanze na globální trh, který se zvýšil příjmy o 17,2 %. Čistý zisk pak za prvních 9 měsíců roku 2019 činil 37,1 % nárůst oproti loňskému roku.

Co říkáte na rekordní tržby společnosti Xiaomi?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)