Xiaomi představilo novou řadu telefonů Redmi Y. Pro koho je určena?

xiaomi redmi y

Čínskému Xiaomi nestačí několik různých řad telefonů. Dnes se představila nová, a to Xiaomi Redmi Y. Ta opět bude cílit na nízkou cenu, zaměřením je pak určen na mladou generaci, což se dá odvodit i z názvu Y= Youth. Telefon tak nabídne kvalitní selfie kameru s bleskem.

Nová řada Xiaomi Redmi Y dostává kvalitní selfie kameru

Po designové stránce se nejedná o žádné překvapení, design vychází z řady Redmi. Xiaomi představilo dva modely Redmi Y1 a Redmi Y1 Lite. Ty jsou si velmi podobné. Xiaomi Redmi Y1 má 5,5″ velký HD displej , Redmi Y1 Lite pak nabízí stejný displej. U dražšího modelu se používá čipset Snapdragon 435, levnější verze má pak Snapdragon 425. Xiaomi Redmi Y1 je pak dostupné ve dvou verzích, a to s 3GB RAM a 32GB úložištěm, anebo 4GB RAM a 64GB úložištěm. Redmi Y1 Lite má pouze 2GB RAM a 16GB vnitřní paměti. Všechny modely podporují microSD karty.

Selfie kamera na Redmi Y1 má 16 MPx, světelnost f/2,0 a také blesk. Zadní kamera má pak 13 MPx. U levnější verze najdeme na přední straně “jen” 5 MPx selfie kameru, na zádech pak stejný fotoaparát. Oba telefony běží na Androidu 7 Nougat, nadstavba MIUI9 by na tyto telefony měla přijít během listopadu. Potěší to, že oba modely také podporují pásmo B20, takže LTE bude fungovat i v České republice. U dražšího modelu je čtečka otisků prstů na zádech, Redmi Y1 Lite ji pak nemá.

Cena Redmi Y1 začíná na částce 140 dolarů, u nás by se tak v přepočtu s DPH a poplatky mohl prodávat za zhruba 4 tisíce Kč. Levnější model Lite pak začíná na částce 110 dolarů, v přepočtu tedy bude stát o 700 korun méně. prodávat by se mohl za cenu kolem částky 3 300 Kč. V zahraničí jdou telefony do prodeje příští týden.

Partnerem zpráv o produktech Xiaomi je společnost Beryko.cz.

Mělo by podle vás Xiaomi ubrat s počtem vydaných telefonů?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)