Xiaomi představilo dva levné projektory Redmi. Mají Full HD rozlišení a promítnou až 100″ obraz

xiaomi projektor
  • Xiaomi představilo novou řadu přenosných projektorů
  • Oba dva modely mají 1080p rozlišení a dokážou promítat až 100″ obraz
  • Nechybí vestavěné 32GB úložiště a dvojice reproduktorů

Společnost Xiaomi není na poli s chytrými projektory žádným nováčkem. Zejména v Číně disponuje poměrně velkým portfoliem, které nyní rozšiřuje o další dva modely – Redmi Projector 2 a Redmi Projector 2 Pro. Jedná se o cenově dostupné projektory s nikterak oslnivými, přesto dostatečnými specifikacemi.

Čínský gigant dokazuje, že i obyčejný projektor může být designově povedený. Bude se prodávat v několika barevných variantách, za zmínku stojí třeba béžová či zelená, které můžete vidět na fotografiích níže. Redmi Projector 2 Pro je trochu větší a těžší než jeho Pro verze, ale oba jsou dle firmy přenosné.

Redmi-Projector-2-Series

Shodné zůstávají i některé papírové specifikace, například nativní rozlišení 1080p a poměr projekce 1,2:1. To znamená, že ze vzdálenosti 2,5 metru dokáží promítat obraz o velikosti až 100 palců. Zákazníci mohou počítat rovněž se dvěma reproduktory s podporou technologie WANOS a aplikací Mijia, která umí synchronizovat hudbu s chytrou domácností. Pod kapotou tiká čipset Amlogic T950D4 v kombinaci s 1,5 GB RAM a 32GB úložištěm. Odlišnosti jsou pak v použitých technologiích a svítivosti. Zatímco Redmi Projector 2 disponuje jasem 180CVIA lumenů, Redmi Projector 2 Pro je jasnější s hodnotou 300CVIA lumenů.

Redmi-Projector-2-Projector-2-Pro-Design

Redmi Projector 2 je vybaven inteligentním algoritmem všesměrové korekce AI, který se stará o ostření, zatímco Redmi Projector 2 Pro má inteligentní adaptivní systém obrazu, doplněný o šestiosý gyroskop. Základní varianta se bude v Číně prodávat za 999 juanů, tedy nějakých 3 300 korun bez daně, Pro varianta vyjde na 1299 juanů, je tedy asi o tisícovku dražší. Není příliš pravděpodobné, že se projektory někdy podívají do Evropy, možná se ale časem objeví třeba na Aliexpressu.

Stačil by vám podobný projektor?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)