Xiaomi Redmi Note – phablet, který si předobjednalo 15 milionů lidí

600x543xwhite-xiaomi-redmi

Čínská společnost Xiaomi se i díky své velmi dobré marketingové strategii (Hunger marketing) může těšit na skvělý prodej jejich prvního phabletu v dalších vlnách svého prodeje. Po uvolnění první várky telefonu Xiaomi Redmi Note se strhla velká lavina zájmu a během prvních 34 minut se prodalo všech 100 000 kusů. Toto číslo však ani zdaleka nebude konečné, protože o dva měsíce později Xiaomi eviduje 15 milionů předobjednávek tohoto phabletu, který má stát 161 dolarů, tedy kolem 3500 Kč. Cena je však cílena pouze pro čínský trh.

xiaomi redmi note

Statistika od Xiaomi však může být výrazně ovlivněna předobjednávacím systémem společnosti. Ten totiž započítává i pouhé registrace. Zákazníci tak nutně nemusí telefon ihned kupovat, ale pouze se zaregistrovat. Xiaomi poté, co phablet vejde do prodeje, informuje tyto zákazníky o jeho dostupnosti. 15 miliónů předobjednávek však zahrnuje i zákazníky, kteří phablet nezaplatili. Jisté je ovšem to, že o tento phablet je obrovský zájem.

Xiaomi Redmi Note nabídne 5,5palcový displej s rozlišením 720p (720 x 1280 px). Uvnitř tohoto telefonu bude kmitat osmijádrový procesor MediaTek MT6592 taktovaný na 1,7 GHz a pomáhat mu bude 2GB RAM. Pro data je připravena 16GB vnitřní paměť a o výdrž Xiaomi Redmi Note se postará baterie s kapacitou 3200 mAh. Chod telefonu zajistí Android ve verzi 4.2.2 Jelly Bean s nadstavbou MIUI.

Zdroj: gsm.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)