Xiaomi představilo Redmi Note 9 a Note 9 Pro Max: velká baterie a zajímavý design

redmi note 9 pro max představení

Řada Redmi Note od Xiaomi, která dodává telefony primárně na indický trh představila v minulosti několik bestsellerů. Ovšem v poslední době ji začíná dýchat na záda Realme. Xiaomi se tak snaží vyrovnat s rostoucí konkurencí a na trh dodává dva nové zajímavé telefony – Redmi Note 9 Pro a Note 9 Pro Max (podobnost s posledními Apple telefony je jistě čistě náhodná).

Oba dva telefony mají Aura Balance design a jsou v podstatě identické. Liší se pouze několika málo věcech, jako konfigurace paměti a rychlost nabíjení. Pro i Pro Max jsou voděodolné a disponují 6,67″ LCD displejem s Full HD rozlišením. Uprostřed nechybí průstřel se selfie kamerkou. Srdcem obou telefonů je Qualcomm Snapdragon 720G, který se nachází také v posledních modelech od Realme. Stejná je pak dokonce i kapacita baterie, která se zastavila na hodnotě 5 020 mAh, což je úctyhodné číslo.

Zatímco model Pro Max můžete nabít skrz 33 W rychlé nabíjení, non-Pro varianta podporuje pouze pomalejší 18 W dobíjení. Kromě toho lze Note 9 Pro nakonfigurovat s 6 GB operační paměti RAM, zatímco Pro Max až s 8 GB. Liší se také rozlišení hlavních senzorů fotoaparátu – Pro Max se chlubí 64 megapixelovou čočkou, zatímco Pro “pouze” 48 megapixelovou. Pokud jste milovníci selfie fotek, dražší variantu rovněž oceníte, jelikož disponuje 32 megapixelovou selfie kamerkou. Redmi Note 9 pak zkrášlí váš obličej pomocí 16 megapixelové kamerky.

Xiaomi zatím oznámilo Redmi Note 9 a 9 Pro Max pouze pro indický trh, kde cena začíná na 12 999 INR (asi 4 000 korun bez daně) za Pro variantu se 4 GB RAM a 64 GB úložištěm. Varianta s 6 GB RAM a 128 GB úložištěm pak vyjde na 15 999 INR, tedy asi 5 000 korun bez daně. Pro Max varianta začíná na 14 999 INR (asi 4 500 korun bez daně) za 6 GB + 64 GB paměť. Nejdražší varianta s 8 GB RAM a 128 GB úložištěm lze získat za 16 999 INR (5 500 korun bez daně). Prodej bude spuštěn v Indii 17. března. Zda se telefon dostane na globální trh zatím nevíme, každopádně vás o tom budeme informovat.

Líbí se vám Redmi Note 9 Pro a 9 Pro Max?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)