Xiaomi Redmi Note 8T v redakci. Co vás na novince zajímá nejvíc?

Xiaomi redmi Note 8T titul

Xiaomi Redmi Note 8T představuje takovou miniaturní revoluci v řadách smartphonů tohoto čínského dravce. Až donedávna totiž bylo NFC výsadou především výše postavených modelů této značky a telefonům Redmi se vehementně vyhýbalo. S rozšiřováním (nejen) Google Pay se však z, pro mnohé, zbytečného NFC postupně stává jedna z důležitých součástí, bez kterých se moderní smartphone neobejde. Snad tedy bude novinka v tomto ohledu první vlaštovkou, kterou bude následovat řada dalších chytrých telefonů od čínského Xiaomi.

Začínáme testovat

Samotná přítomnost NFC však není to jediné, co dělá dobrý telefon. Xiaomi Redmi Note 8T však výrazně nezaostává ani v jiných oblastech. Například o výkon se zde stará obstojný chipset nižší-střední třídy Qualcomm Snapdragon 665, který průměrnému uživateli nabídne více než dostatečný výkon a spokojeni by mohli být i hráči s omezeným rozpočtem. Tomu pak sekundují buď 4 nebo, jako v našem případě, 3 GB operační paměti. S velikostí RAM pak souvisí i velikost úložiště. Naše základní verze je vždy spjata s 32GB úložištěm, zatímco se 4 GB RAM dostanete 64 nebo 128GB úložný prostor. Počítejte pak, že systém 8T společně s nadstavbou a předinstalovanými aplikacemi spolkne něco málo přes 12 GB.

Velkým lákadlem nového však může, a pravděpodobně i bude, sestava čtyř fotoaparátů na zádech telefonu – a co na tom, že dva jsou jen 2MPx. Nalezneme zde primární, 48MPx fotoaparát, 8MPx superširokoúhlý fotoaparát, makrokamerku a snímač pro lepší zachycení hloubky ostrosti. Další oblastí, kde by mohlo nové Xiaomi Redmi Note 8T zabodovat, je výdrž na baterii. Příslib nám dává spojení relativně úsporného hardwaru a baterie s obstojnou kapacitou 4 000 mAh. Vše pak podtrhuje cena, která v případě základní varianty startuje na našem trhu těsně pod hranicí 5 tisíc korun. Máme před sebou hit letošních Vánoc?

Co vás na telefonu Xiaomi Redmi Note 8T zajímá nejvíce?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)