TOPlist

Využijte Redmi Note 13 na maximum: Tipy a triky, které musíte znát!

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G
  • Existuje spousta skrytých funkcí, se kterými můžete využít svůj telefon chytřeji
  • To samé platí dvojnásob v případě řady Xiaomi Redmi Note 13 s nadstavbou HyperOS
  • Představme si několik tipů a triků, jak z nových modelů střední třídy vytěžit maximum

Ať už jste méně náročný uživatel, který se o technologie intenzivněji nezajímá, anebo ten typ člověka, co má chytrý telefon neustále při sobě a rád s ním experimentujete, vždy se najdou funkce, které nebudete znát. Dnešní smartphony jich mají tolik, že nezvládnou na všechny upozornit, a proto jsou některé z nich více či méně schované.

To stejné platí také v případě telefonů Redmi Note 13, které cílí na mainstreamové publikum. Xiaomi je vydalo začátkem letoška se systémem Android 13 a MIUI 14, nicméně hned po jejich spuštění můžete aktualizovat na modernější Android 14 a nadstavbu HyperOS. Právě na tu jsme se zaměřili a přinášíme vám několik užitečných tipů, jak své Redmi Note 13 s HyperOS využít na maximum.

Xiaomi Redmi Note 13

Obsah článku

Rychlejší ovládání s gesty

Dlouho jsem své telefony ovládal pomocí dotykových tlačítek, ale jakmile jsem si poprvé vyzkoušel přechod na gesta, zjistil jsem, že mi tento způsob navigace vyhovuje mnohem víc, neboť jsem s ním rychlejší a na displeji mobilu mám díky němu více prostoru. Zkusit si zapnout gesta (Nastavení – Domovská obrazovka – Systém navigace – Gesta) proto doporučuji i vám.

xiaomi redmi note 13 tipy triky screenshots 15

Pohrajte si s personalizací

Dnešní chytré telefony vám dovolí přizpůsobit si prakticky vše, na co sáhnete. V nastavení svého Redmi Note 13 proto navštivte sekci Tapeta a zkuste si pohrát s jednotlivými částmi systému. Doporučuji zaměřit se hlavně na zamykací obrazovku (Styl zámku), always-on displej (Aktivní displej) nebo efekty otisků prstu. Poupravit si dále můžete třeba styl a velikost písma nebo ikony aplikací.

Chytřejší snímky obrazovky

HyperOS nabízí opravdu spoustu způsobů, jak na Redmi Note 13 pořídit snímek obrazovky. Já bych vás ale rád seznámil s cestou, kterou jste možná neznali a byla by škoda, abyste o ní nevěděli nadále. Klasický screenshot pořídíte potažením třemi prsty po displeji ve směru shora dolů. Chcete-li zdokumentovat pouze určitou část obrazovky, trojici prstů na displeji podržte, než se vám ukáže nabídka s možností volby ohraničení.

xiaomi redmi note 13 tipy triky screenshots 9

Druhý prostor

Často svůj telefon půjčujete dětem, ale přejete si mít oddělené své aplikace a soubory od dětských her a multimédií? Pak je vhodné vytvořit si druhý prostor, který v podstatě slouží jako další uživatelský účet ve vašem telefonu (vyhledejte v Nastavení termín „Druhý prostor“). Při jeho tvorbě si budete moct nastavit, abyste se do každého z prostorů přihlašovali pomocí jiného hesla či odlišného otisku prstu.

xiaomi redmi note 13 tipy triky screenshots 1

Duální aplikace

Naklonovat si nemusíte jen systém jako takový, ale pouze jednotlivé aplikace – třeba pokud chcete střídat dva účty v jedné službě, ale ona samotná vám nedovolí mezi nimi přepínat. Abyste vytvořili klon aplikace, stačí jít do Nastavení a v sekci „Aplikace“ klikněte na položku „Duální aplikace“. V seznamu podporovaných aplikací pak zvolte tu, kterou si přejete zduplikovat.

xiaomi redmi note 13 tipy triky screenshots 8

Speciální režimy aplikace Fotoaparát

Aplikace Fotoaparát vám dovoluje mnohem víc než jen pořizovat klasické fotografie a videa. Pokud se prostřednictvím jejího posuvného panelu ve spodní části dostanete do sekce „Více“, bude vám umožněno vytvořit zpomalený či zrychlený záběr a stejně tak krátký film, jenž spojí několik krátkých záběrů za sebe podle předem nadefinované šablony. Zkuste to!

xiaomi redmi note 13 tipy triky screenshots 7

Zámek aplikací

Potřebujete si, ať už je důvod jakýkoliv, za každou cenu zachovat v soukromí informace uvnitř jednotlivých aplikací? Pokud ano, můžete appky opatřit zámkem (Nastavení – Aplikace – Zámek aplikací) v podobě gesta a otisku prstu.

xiaomi redmi note 13 tipy triky screenshots 6

Přidejte si widgety na plochu

Widgety představují chytrý způsob, jak získat rychlý přístup k základním informacím, jako je například momentální čas nebo předpověď počasí. Se svým Redmi Note 13 s HyperOS si je můžete umístit na plochu tak, že na domkovské obrazovce potáhnete dvěma prsty směrem k sobě a následně si otevřete nabídku „Widgety“.

Bonusový tip: Widget aplikace Galerie dokáže v malém čtverečku střídat vaše oblíbené fotografie, což vaši domovskou obrazovku zase trošku přikrášlí.

Snazší ovládání fotoaparátu jednou rukou

Osobně telefon ovládám jednou rukou poměrně často, a tudíž ocením každé zjednodušení, které si vývojáři nadstavby/operačního systému Android pro tento scénář připravili. V aplikaci Fotoaparát svého Redmi Note 13 můžete kupříkladu potáhnout prstem směrem dolů pro otevření nabídky s nastavením, kde můžete zapnout či vypnout blesk, spustit makro režim nebo povolit HDR.

xiaomi redmi note 13 tipy triky screenshots 2

Znáte nějaké další užitečné tipy a triky pro Redmi Note 13?

Spolupráce

Tento článek vznikl ve spolupráci s firmou Xiaomi. Obsah vytvořila redakce Světa Androida na základě vlastních zkušeností tak, aby byla zachována objektivita.

Za zapůjčení telefonu Redmi Note 13 Pro 5G, na kterém jsme jednotlivé funkce testovali, děkujeme společnosti Xiaomi.

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)