TOPlist

Chystají se další dva telefony Redmi Note 13. Budou levné, jeden nabídne 200MP foťák!

redmi note 13
  • Řada Redmi Note 13 byla poprvé představena už v září
  • Globální představení je naplánováno na 4. ledna
  • Xiaomi údajně chystá další dva 4G modely

Řada Redmi Note 13 debutovala v domovské Číně už v září a nyní máme konečně potvrzeno, že se podívá i na globální trhy. Už 4. ledna dorazí do Indie a poté (odhaduji březen) se dostane i do Evropy. Všechny telefony jsou vybaveny modemem s podporou 5G, ale čínská firma podle všeho chystá i dvojici 4G verzí, které mají oslovit nižší cenou.

Web Appuals tvrdí, že nám Xiaomi odhalí dvojici dosud nepředstavených telefonů – Redmi Note 13 (4G) a Redmi Note 13 Pro (4G), které budou disponovat takřka totožnou výbavou jako 5G modely, výjimkou má být čipset a použité fotoaparáty. Základní verze dostane prý do vínku Snapdragon 685, Pro model pak Helio G99, což je poměrně zvláštní rozhodnutí. Současné Redmi Note 12 Pro 4G má totiž pod kapotou Snapdragon 732G, který je sice starší a používá 8nm architekturu (na rozdíl od 6nm u G99), ale je o něco rychlejší.

Redmi-Note-12-Pro-4G-White

Co se fotoaparátů týče, můžeme počítat s 8MP ultraširokým a 2MP makrem v obou verzích, ale Pro verze má dostat lepší 200MP snímač, základní se spolehne na 108MP fotoaparát. Oba telefony budou disponovat Androidem 13 s nadstavbou MIUI 14, nad HyperOS aktualizací visí otazník.

Jak se těšíte na evropské uvedení řady Redmi Note 13?

Zdroj: gizmochina.com, appuals.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)