Xiaomi se pochlubilo s novým 32″ monitorem. Je levný a má 180Hz obnovovací frekvenci

Xiaomi redmi monitor
  • Xiaomi v Číně představilo nový monitor Redmi G34WQ
  • Pyšní se velkým displejem, 180Hz obnovovací frekvencí i RGB prvkem
  • K dostání je za v přepočtu 6 400 korun bez daně

Xiaomi se v posledních letech začalo angažovat v počítačových periferiích a kromě myší a klávesnic, odhalilo v minulosti několik monitorů, ať se bavíme o těch kancelářských nebo herních. Posledním představeným produktem je Redmi Monitor G34W, který láká svou velikostí, ale také obnovovací frekvencí nebo nízkou cenou. V tuto chvíli je k dispozici pouze v Číně a je otázkou, zda se někdy dostane i k nám do Evropy. Xiaomi však i u nás v Česku několik herních monitorů prodává, takže to nelze vyloučit.

Redmi Monitor G34W disponuje 34palcovým displejem s WQHD rozlišením (2560 x 1440 pixelů). Hráče osloví 180Hz obnovovací frekvence, čímž se stává vhodným nejen pro občasné hráče, ale i ty, kteří holdují kompetitivním titulům, jako například Counter-Strike nebo Valorant. Displej je navíc zakřivený (1500R) a disponuje poměrem stran 21:9, takže teoreticky může nahradit dva menší monitory. Nechybí podpora AMD FreeSync Premium, naopak G-Sync od Nvidie zde přítomen není. Doba odezvy činí 1 ms, displej dokáže pokrýt 95 % barevného prostoru DCI-P3.

Redmi-Monitor-G34WQ

Maximální jas 350 nitů je pak průměrem. Co se týče konektivity, za zmínku stojí dvojice DisplayPort 1.4 a dvě HDMI 2.0. Na zadní straně se nachází rovněž nastavitelný RGB LED kruh, díky standardu VESA jej můžete namontovat i na zeď. V tuto chvíli se novinka prodává v Číně za 1 999 juanů, což je asi 6 400 korun bez daně.

Koupili byste si monitor od Redmi/Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)