TOPlist

Xiaomi představilo herní monitor za hubičku. Má 180Hz frekvenci, IPS panel a umí Nvidia G-Sync

xiaomi herní monitor g24 redmi
  • Společnost Xiaomi představila další z mnoha herních monitorů
  • Redmi Monitor G24 IPS Edition láká na slušný obraz a nízkou cenu
  • Má 1080p rozlišení, 180Hz obnovovací frekvenci a podporuje G-Sync

Společnost Xiaomi rozšiřuje svou nabídku herních monitorů o model Redmi Monitor G24 IPS Edition. Jde o cenově dostupný model s obnovovací frekvencí 180 Hz, který je vhodný pro hráče i běžného spotřebitele. V tuto chvíli se prodává pouze v Číně za až neskutečně nízkou cenu a není jasné, zda jej firma někdy naskladní i v Evropě.

Redmi Monitor G24 IPS Edition navazuje na model z roku 2022, ale přináší několik drobných vylepšení. Nejvýraznějším z nich je zvýšení obnovovací frekvence z 165 Hz na 180 Hz, což je ale v praxi zanedbatelný rozdíl. U takto vysoké frekvence si zřejmě 15Hz rozdílu ani nevšimnete.

Monitor je vybaven 23,8palcovým IPS panelem s rozlišením Full HD (1920 x 1080). To je v dnešní době standard, hráči mají často monitory s vyšším rozlišením (nejpoužívanější je momentálně 2560 x 1440), avšak na něj je potřeba dostatečně výkonný hardware. Zatímco na Full HD hraní vám postačí počítat za cenu okolo 15 tisíc, QHD je mnohem náročnější na grafickou kartu.

Pyšní se dobou odezvy 1 ms (MPRT), která minimalizuje zpoždění, podporuje také technologie G-Sync a FreeSync. Monitor je vybaven technologií DC Dimming, která eliminuje blikání obrazovky a snižuje namáhání očí a má certifikaci TUV Rheinland Low Blue Light.

IPS technologie zajišťuje široké pozorovací úhly a věrné barvy. Z výroby je navíc kalibrovaný tak, aby dosáhl hodnocení Delta E<2, takže lze očekávat i vysokou barevnou věrnost. Pokrývá dále 120 % barevného gamutu sRGB a má kontrastní poměr 3500:1.

Možnosti připojení zahrnují jeden port DisplayPort 1.4 a jeden port HDMI 2.0. Nechybí ani 3,5mm konektor pro sluchátka, stojan umožňuje naklápění, otáčení a nastavení výšky. V současné době je k dispozici k předobjednání v Číně za zaváděcí cenu 579 jüanů (přibližně 1 900 korun bez daně).

Stačil by vám takový monitor k počítači?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)