Na tohle nemá ani iPhone: mrkněte, co chystá Xiaomi do svých telefonů

xiaomi redmi cyberengine

To, že se Xiaomi chystá na představení řady Redmi K50, která bude s největší pravděpodobností v Evropě známá pod značkou POCO (konkrétně F4 Pro+) asi není žádným velkým překvapením. Na oficiálním účtu společnosti se však už nyní začínají objevovat různé prospekty a teasery, přičemž jeden z nich je extra zajímavý.

Redmi K50 má mít nový motůrek CyberEngine

Do telefonu se totiž dostane nový vibrační motůrek s názvem CyberEngine. O něm firma tvrdí, že bude tím nejlepším, který jsme mohli kdy u telefonů vidět. Je totiž dost velký a dokáže pokrýt frekvenční rozsah mezi 50 a 500 Hz. Tato hodnota vám zřejmě nic neřekne, ale jistě většina z vás ví, že iPhone má haptiku zvládnutou velice dobře. Jeho Taptic Engine dokáže pracovat na frekvencích 110 – 130 Hz. Už chápete? To je naprosto bezkonkurenční hodnota.

Redmi K50 CyberEngine Introduction

Redmi K50 CyberEngine Introduction

CyberEngine přitom původně nebyl vyvinutý pro telefony, nýbrž pro herní periferie či VR zařízení, které vyžaduje přesnou a silnou haptickou odezvu. Vypadá to, že se konečně dočkáme něčeho, co nám u Android zařízení trochu chybí a to je opravdu přesná a příjemná haptická odezva.

Je pro vás haptická odezva důležitá?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)