TOPlist

Redmi Buds 3 Pro: Téměř dokonalá trefa do černého (recenze)

Recenze sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

Společnost Xiaomi před několika týdny představila skutečně bezdrátová sluchátka (TWS), která mají v rámci své značky po delší době stagnování technologií i designu potenciál pěkně zatopit dražším konkurentům. Nová Redmi Buds 3 Pro se snaží nedělat ostudu svému původu a pokouší se naplno ukázat, že zařízení napěchované moderními technologiemi nemusí nutně stát ranec peněz. Povedlo se? Převážně ano…

Recenze sluchátek Redmi Buds 3 Pro

Obsah balení

Že jsou sluchátka Redmi Buds 3 Pro trochu víc než jen nějaký základní model, poznáte i podle krabičky, ve které se dodává. Xiaomi novinku zabalilo do lesklého boxu s prolisovanými grafickými prvky na povrchu a péče jde vidět i uvnitř. Kromě pouzdra se samotnými sluchátky obsahuje krabička také „šuplík“, ve kterém najdete kvalitní, nicméně velmi krátký napájecí USB-A – USB-C kabel, a dokonce tři páry vyměnitelných špuntů.

V našem případě, kdy jsme sluchátka objednávali hned po uvedení na AliExpressu, jsme ke sluchátkům dostali také silikonový obal s šikovnou karabinou. Na první pohled se zdá laciný, ale opak je pravdou. Perfektně sedí, má špunt pro ochranu konektoru, vystouplé zvýraznění tlačítka a naopak tenčí vrstvu u signalizační diody.

Základní parametry

  • Bluetooth 5.2 (dosah 10 metrů)
  • hmotnost sluchátka cca 4,9 gramu
  • hmotnost pouzdra i se sluchátky cca 55 gramů
  • rozměry pouzdra 65 x 48 x 26 milimetrů
  • aktivní potlačení hluku (ANC)
  • transparency mód pro zesílení okolí
  • bezdrátové nabíjení

Konečně osvěžený design

Po letech, kdy Xiaomi u svých sluchátek v podstatě jen kopírovalo vzhled jablečných AirPodů nebo stále dokola vydávalo jen matné „oválky se špuntem“, došlo konečně k příjemné designové změně. Vnější tvar je stále oválný, nicméně nejspíš i kvůli většímu počtu mikrofonů, silnějším bateriím nebo trochu většímu měniči se proměnila část, která spojuje ovládací plochu se špuntem v uchu. Bez ohledu na to, jaké přínosy to má pro výsledný zvuk, za mě jsou díky tomu sluchátka mnohem elegantnější.

Potlačení a zesílení okolí

Po zvukové stránce jde o průměrná sluchátka, nicméně s přihlédnutím k ceně je přednes velmi dobrý. Například oproti starším Redmi AirDots je zvuk znatelně bohatší, nicméně nová Buds 3 Pro hrají asi o něco tišeji, což bych nečekal. Jednou z nejlepších vlastností nových Redmi sluchátek je určitě přítomnost aktivního potlačení okolního hluku (ANC) a také naopak zesílení zvuků v okolí, které představuje tzv. transparency mód. U obou funkcí musím říct, že mě příjemně překvapily svou kvalitou, kterou by při slepém testu nejspíš sluchátkům za podobnou cenu nepřisoudil.

Recenze sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 Pro wide pouzdro sluchátka

ANC efektivně odbourává ty nejvíce obtěžující frekvence a zesílení okolí je ve volném překladu vlastně správně označené jako „propustnost“, jelikož reálnému okolí hlasitost zvuku skutečně odpovídá. Někdy by se hodilo mít u těchto funkcí i jiné hladiny, ale to by sluchátka nesměla mít…

(Až moc) jednoduché ovládání

Jak jsem zmínil, sluchátka jsou schopná přijímat instrukce skrze vnější ovládací plochy. Jsou přímo dotykové a nemají fyzické tlačítko, což je příjemné. Základní ovládání počítá s dvojitým klepnutím (spuštění/pozastavení přehrávání nebo přijetí hovoru), trojitým klepnutím (na levém sluchátku o skladbu zpět, na pravém o skladbu vpřed) a dlouhým podržením, které přepíná mezi ANC a transparency módem. Ano, bohužel jen mezi nimi tam a zpět, což je dost nešikovné. V situacích, kdy ani jednu z těchto funkcí nepotřebuji, jde o plýtvání energie.

Další kaňkou ovládání je (ale to je nešvar i mnohem dražších sluchátek různých značek), že přímo na špuntech není možné měnit hlasitost. Je proto potřeba sáhnout na telefon, hodinky či jiné vysílající zařízení. Největší negativní zářez pak Xiaomi nachystalo majitelům telefonů jiných značek. U nich totiž není možné například volit mezi třemi hladinami ANC, spolehnout se na přizpůsobení potlačení hluku podle prostředí nebo využít zesílení hlasu při transparency módu.

Recenze sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 Pro wide ucho

Tato privilegia, včetně také přenastavení enkodéru na AAC, probouzení hlasem nebo úplného vypnutí ANC i transparency módu, mají sluchátka jen ve spojení s nejnovějšími Xiaomi telefony. Červivou třešinku na dortu nepříjemností představuje absence napojení na hlasového asistenta. Abych ale končil odstavec pozitivně, pochválím možnost napojení na dvě zařízení současně. Když tedy na jednom posloucháte hudbu a na druhé vám někdo zavolá, Redmi Buds 3 Pro se automaticky přepnou.

Doplnění

Jeden z čtenářů nás správně upozornil, že přepínání mezi ANC a transparency módem nakonec je možné provést i tak, aby nebyla ani jedna tato funkce spuštěná. Je potřeba vytáhnout jedno sluchátko z ucha a na druhém provést dlouhé stisknutí. Děkujeme za informaci. Majitelé neXiaomi telefonů údajně mohou využít i alternativní aplikaci Mi Buds M8 (Mate)

Baterie a nabíjení

Pokud jsou odhlučnění a zesílení okolí to nejlepší, co tato sluchátka potkalo, nabíjení a výdrž baterie jsou těsně v závěsu. U doplňování energie tentokrát dostalo příležitost také bezdrátové nabíjení, což rozhodně zaslouží pochvalu. Pouzdro můžete pohodlně nabíjet třeba i na zádech telefonu (vyzkoušeno třeba i s Galaxy S21 Ultra). Po úplném vybití se dá při kabelovém připojení pouzdro se sluchátky kompletně dobít za cca 2,5 hodiny. Bezdrátově je to pochopitelně pomalejší, ale přesnou hodnotu neznám.

Co se týká výdrže, tak ta papírově slibuje až sympatických 28 hodin s použitím pouzdra, bez zapnutého ANC či transparency módu a při 50% hlasitosti. Při běžném poslechu na vyšší hlasitost jde čas samozřejmě dolů, ale i tak jde, s ohledem na cenu sluchátek, o velmi příjemné hodnoty. Škoda, že do toho hází vidle fakt, že potlačení či zesílení okolí prostě u spousty telefonů vůbec nevypnete.

Cena a dostupnost

V českých obchodech aktuálně seženete tato sluchátka za cenu kolem patnácti stovek. Pokud byste chtěli nějakou tu stovku uškudlit, můžete se mrknout třeba na AliExpress, kde najdete běžně trochu nižší ceny (když nepočítáme i časté slevové akce) a také si můžete rovnou nechat přibalit i zmíněný silikonový obal.

Recenze sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 Pro wide barvy

Závěrečné hodnocení

Kdyby si to nová Redmi Buds 3 Pro nekazila omezenými možnostmi ovládání s telefony cizích značek, dala by se tato novinka zařadit na špici výběru sluchátek s cenou mezi tisícovkou a dvěma. Bez ohledu na tyto softwarové hranice ale Xiaomi znovu dokázalo, že pokročilé technologie se nemusí vždy propsat do přemrštěné ceny. Kdybych měl telefon této značky, nad koupí bych asi dlouho nepřemýšlel. V opačném případě už je to trochu na zamyšlení, ale stejně schopných konkurentů se vlastně stejně moc nenajde.

Klady

+ kvalitní ANC
+ citlivý transparency mód
+ nadprůměrná výdrž

+ bezdrátové nabíjení
+ příjemná cena
+ povedený design

Zápory

– některé funkce vyžadují MIUI
– trochu nižší hlasitost

Hodnocení redakce: 85 / 100 %

Dáte těmto sluchátkům šanci?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)