TOPlist

Herní router od Xiaomi má Wi-Fi 6 a RGB světýlka. Můžete ho objednat do Česka!

xiaomi redmi herní router
  • Xiaomi Redmi AX5400 je herní router z roku 2022 
  • Nyní jej konečně můžeme objednat i do Česka
  • Pyšní se RGB osvětlením a umí připojit až 248 zařízení najednou

Před dvěma lety představila společnost Xiaomi router AX5400, který mohl svým vzhledem i funkcemi zaujmout především hráče. Až dodnes byl však dostupný pouze na čínském trhu, což se konečně mění. Zákazníci si jej mohou nově pořídit na Aliexpressu za cenu lehce přes 2 tisíce korun a nutno říct, že nejde o vůbec špatný kup. Ani po těch dvou letech.

Router Xiaomi Redmi AX5400 podporuje Wi-Fi 6 (WiFi 802.11ax), což sice není nejnovější standard (už nějakou dobu je na trhu lepší Wi-Fi 6E a Wi-Fi 7), ale stále naprosto dostačuje pro drtivou většinu uživatelů. Na papíře se pyšní přenosovou rychlostí až 574 Mbit/s na 2,4GHz frekvenci a 4808 Mbit/s na 5GHz. Čtveřice antén je rozvržena pro rychlý přenos a stabilitu, což není příliš překvapivá informace, současně je však vybaven RGB osvětlením, takže se může jednat o fajn doplněk pro hráče milující barvičky.

xiaomi redmi router ax5400

O výkon se stará čipset IPQ5018 od Qualcommu v kombinaci s 512 MB RAM, což zajišťuje připojení až 248 zařízení najednou. Router si tak poradí i s větší kanceláří nebo domem s hromadou chytrých gadgetů.

Gaming Router Xiaomi Redmi AX5400

Gaming Router Xiaomi Redmi AX5400

Co se týče portové výbavy, za zmínku stojí hlavní 2,5 Gbit/s ethernet, se čtyřmi dalšími gigabitovými a pokud máte telefon od Xiaomi, můžete benefitovat z až o 20 % lepší odezvy. Router je k pořízení na Aliexpressu za 2 200 korun, doprava je zdarma.

Jaký router doma používáte vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)