TOPlist

Nejlevnější Xiaomi telefon míří do Evropy! Víme, v jakých variantách dorazí

Xiaomi Redmi A3
  • Redmi A3 je novým nejlevnějším smartphonem od Xiaomi
  • Přesto má design, kterým nápadně připomíná vlajkové lodě
  • Podařilo se nám zjistit, že telefon dorazí do Evropy

Xiaomi před pár dny oficiálně představilo nové Redmi A3, o kterém jsme se díky únikům poprvé dozvěděli s více než týdenním předstihem. Na první pohled zaujme svým zpracováním – díky obřímu kamerovému modulu na zádech působí jako drahé vlajkové lodě, a přitom se jedná o nejlevnější telefon, který populární čínský výrobce v současné době nabízí.

Redmi A3 se zatím dostalo na indický trh, ale nyní už je v podstatě jasné, že tohle překvapení nižší třídy dorazí také do Evropy. Povedlo se nám jej nalézt v katalogu jednoho ze známějších německých prodejců, což samo o sobě mnohdy nemusí znamenat tolik, jelikož některé e-shopy mají tendenci přidávat na svůj web nová zařízení s předstihem, i když vůbec není jasné, zda v dané zemi ve výsledku budou dostupná. Nicméně, dostupnost v sousedním státě jasně potvrzuje oficiální PDF dokument s klíčovými specifikacemi a jednotlivými variantami, které zamíří na pulty obchodů.

Xiaomi Redmi A3

Nové Redmi A3 se bude v Německu prodávat ve všech třech barvách, tedy Midnight Black, Star Blue a Forest Green. Od každé z nich budou k dostání konfigurace 3/64GB a 4/128GB. O cenách evropských zatím žádné informace nemáme, bohužel. V Indii nicméně začíná na 7 299 rupiích, což v přepočtu vychází na nějakých 2 100 korun bez DPH. Česká cena bude zřejmě o něco vyšší, ale nepočítáme s bůhvíjak výrazným zdražením.

Jakožto telefon se základními parametry, který je cílen nanejméně náročnou sortu uživatelů, Redmi A3 rozhodně nenabízí královskou výbavu. Jeho některé aspekty ale rozhodně stojí za zmínku. Potěší například 5 000mAh baterie nebo 90Hz obnovovací frekvence displeje. Přílišnou radost už ale neudělá pouhý 10W výkon nabíjení, což je v dnešní době silný podprůměr, nebo hlavní snímač s rozlišením pouze 8 Mpx. Více detailů o specifikacích si můžete přečíst v našem samostatném článku.

Líbí se vám design nového Redmi A3?

Zdroj: Vlastní, Xiaomi

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)