Xiaomi odhalilo šíleně levné Redmi A1+ s Androidem 12

redmi a1+

Společnost Xiaomi představila v Indii svůj dosud nejlevnější chytrý telefon Redmi A1 a nyní na něj navázala s modelem Redmi A1+, který se může pochlubit systémem Android 12, moderním designem, nebo čtečkou otisků prstů, což (bohužel) nebývá u mobilů podobné cenovky standardem.

Na přední straně se nachází 6,52palcový LCD displejem s HD+ rozlišením a 60Hz obnovovací frekvencí. Nechybí samozřejmě výřez s 5Mpx selfie kamerkou, na zadní straně se pak nachází dva snímače, přičemž majitelé budou používat hlavně ten primární s rozlišením 8 Mpx. Ten další nestojí kvůli nízkému QVGA rozlišení snad ani za řeč. Výkon zde obstarává čip MediaTek Helio A22, který je více než čtyři roky starý a v AnTuTu dosahuje na skóre okolo 90 000 bodů. Dopomáhají mu 2/3 GB RAM a 32GB úložiště, které si můžete rozšířit díky slotu na microSD karty.

Kvůli slabému hardwaru se čínská firma rozhodla pro nasazení Androidu 12, avšak v Go edici, která je určená právě pro nepříliš výkonná zařízení. Výdrž dostala na starost 5000mAh baterie s podporou 10W nabíjení, které se však provádí pro dnes již zastaralý microUSB konektor. Za zmínku stojí rovněž audio jack. Za základní variantu si výrobce účtuje 7 499 INR, což je asi 2 300 korun bez daně.

Jaké máte zkušenosti s mobily od Xiaomi?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)