Xiaomi Redmi 8A: hvězda nižší třídy s obří baterií klepe na dveře

Xiaomi Redmi 8A titulka

Budgetové Xiaomi Redmi 7A se na trhu ještě nestačilo ani pořádně ohřát a dveře již klepe jeho nástupce. K představení nového Redmi 8A by mělo dojít již za pár dní – konkrétně 25. září. Díky čínské certifikační kanceláři TENAA a oficiální stránce lákající na představení novinky se již nyní můžeme podívat, jak bude telefon vypadat a jaké nabídne parametry.

Plastové tělo Redmi 8A ukryje velkou baterii

Po předpokládané nízké ceně by měla být hlavním lákadlem novinky především baterie. Už 4 000 mAh u předchůdce byla velmi solidní hodnota, která ve spojení s nenáročným hardwarem telefonu zajistila výdrž i 3 dny na jedno nabití. Xiaomi Redmi 8A však zajde ještě dál a nabídne baterii s kapacitou 5 000 mAh. Díky tomu by se z něj mohl stát jeden z nejlepších smartphonů z pohledu výdrže na jedno nabití. Vzhledem k vysoké kapacitě baterie nás těší také že bychom se měli dočkat rychlejšího nabíjení v porovnání s předchůdcem.

Xiaomi Redmi 8A

Dále by Redmi 8A mělo nabídnout lépe využitou čelní stranu díky displeji s kapkovitým výřezem. Zachováno však má být plastové tělo a nic se bohužel nezmění ani na absenci  čtečky otisků prstů. Co se týče hardwarových parametrů, IPS displej by měl disponovat úhlopříčkou 6,2″ a HD+ rozlišením. Výkon dodá blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor s taktem až 2,0 GHz podpořený 2, 3 nebo dokonce až 4 GB operační paměti. Zrovna tak se dočkáme i tří variant úložiště – 16, 32 a 64 GB. Primární fotoaparát nabídne 12 MPx a selfie kamerka 8 MPx.

Jakou minimální výdrž baterie by měl mít váš smartphone?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)