Xiaomi Redmi 8A Dual je nový ultralevný telefon s 5000 mAh baterií a třemi fotoaparáty

xiaomi redmi 8a dual predstaveni

Xiaomi představilo novou verzi svého ultralevného telefonu Redmi 8A Dual. Hlavní novinkou je, jak už název napovídá, přidání druhého fotoaparátu na zadní stranu. Telefon zaujme ale i například velkou baterií o kapacitě 5 000 mAh. Nechybí ani USB-C konektor, který se již pomalu stává standardem i u těch úplně nejlevnějších mobilů.

Představení telefonu Xiaomi Redmi 8A Dual

Hlavní fotoaparát na zadní straně má 13 MPx, doplňuje jej 2 MPx senzor hloubky ostrosti, který se dá využít například na portrétové fotografie s rozmazaným pozadím. Selfie kamera je ukrytá v malém výřezu a má 8 MPx. Celkově tak má tři fotoaparáty.

Samotný displej má velikost 6,22 palců a jedná se o HD+ rozlišení. Displej chrání tvrzené sklo Gorilla Glass 5 a zároveň je pokryt i vrstvou P2i, telefonu by tak neměla vadit stříkající voda. Neznamená to však, že by byl voděodolný.

Výkon telefonu má na starost čipset Snapdragon 439, který doplňuje 2 anebo 3 GB paměti RAM a 32GB vnitřní úložiště. To se dá rozšířit pomocí microSD karet. Zajímavá je i podpora rychlého 18W nabíjení (v balení se nachází ale jen 10W nabíječka) a možnost využít telefon jako powerbanku k nabíjení ostatních zařízení či třeba telefonů. Cena tohoto telefonu začíná v Indii, kde byl představen na částce 6 500 INR, v přepočtu s DPH cca 2 500 Kč.

Jak se vám líbí Xiaomi Redmi 8A Dual?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)