Zvláštní priority: Levné Xiaomi Redmi 7A už i v Evropě dostává Android 10

Xiaomi Redmi 7A Android 10

Zatímco někteří majitelé mnohem dražších a vybavenějších Xiaomi telefonů na Android 10 stále čekají, čínská firma uvolnila pro Evropu aktualizaci na tuto verzi systému pro mobil Redmi 7A. Tedy méně významný přístroj prodávaný od léta 2019, který u nás stojí i pod dva a půl tisíce korun. Divíte se této hodně zvláštní strategii pro updaty? My také. Aktualizace každopádně nese označení V11.0.1.0.QCMEUXM a je ve formě stabilní betaverze určená zatím jen modelům prodávaným v Evropě pro uživatele s ověřeným Mi účtem. Čínská vlna stejného updatu nastala už zhruba před dvěma týdny.

xiaomi redmi 7a design

Model Xiaomi Redmi 7A dostává kromě updatu na Android 10 a jeho významných funkcí také květnovou bezpečnostní záplatu. To všechno v rámci nadstavby MIUI 11. Tu měl telefon již dříve, nicméně dposud s Androidem 9 Pie. Pokud patříte mezi majitele tohoto telefonu a aktualizaci jste zatím neobdrželi (vyžaduje zmíněný ověřený Mi účet pro přístup k betaverzím), máte dvě možnosti. Buď si ji manuálně stáhnout a nainstalovat bokem, nebo ještě trpělivě vyčkávat, až společnost vypustí aktualizaci pro všechny. Což nadále musí majitelé i jiných Xiaomi telefonů, které jsou evidentně na seznamu updatů na méně významné pozici.

Co říkáte na systém aktualizací u Xiaomi?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)