Telefon Xiaomi Redmi 4A: Hodně muziky za hubičku (první pohled)

redmi-4a

Xiaomi nás letos opravdu nešetří a nových modelů je opravdu hodně. Xiaomi Redmi 4A je jednou z novinek, o které se příliš nemluví. A možná i neprávem, protože se svou cenou pod 4 tisíce toho nabídne poměrně hodně.

Xiaomi Redmi 4A: Odlehčený model s dobrou cenou

Spíše než modelu Redmi 4 se podobá Redmi 4A telefonu Redmi 3. Nižší cena způsobila také změnu materiálu na plast a chybí i čtečka otisků prstů v zadní části telefonu. Kompromisů se zákonitě dočkal i hardware – nastupuje o něco slabší čtyřjádrový Snapdragon 425, který je doplněn 2GB RAM pamětí a 16GB vnitřním úložištěm. Redmi 4 je vybaven Full HD displejem, jeho odlehčenější varianta 4A pak “pouze” HD rozlišením. Ani baterie nezůstala na luxusní kapacitě 4000 mAh a poklesla na hodnotu  3120 mAh.

Potěší ale naopak rychlý systém Android 6 se známou nadstavbou MIUI. I přes cenovku okolo 3500 Kč se jedná o velmi svižné a plynulé prostředí. Zákazníci ocení také přítomnost infraportu, který není standardem ani u dražších modelů. Problémem je ale opět LTE, u kterého chybí 800MHz pásmo. Je pak otázkou, zda to omluví nízká cena telefonu.

Za cenu okolo 3500 Kč, se kterou bude tento přístroj na českém trhu startovat, se jedná o velmi zajímavou nabídku. Kompaktní tělo, sympatická konstrukce i slušná hardwarová výbava. Jsme sami zvědaví, jak telefon dopadne v naší recenzi.

Xiaomi Redmi 4A: Hodně muziky za hubičku (první pohled)

Xiaomi Redmi 4A: Hodně muziky za hubičku (první pohled)

Xiaomi Redmi 4A

Xiaomi Redmi 4A

  • Displej 5'', IPS, 1280 x 720 pixelů
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 425
  • RAM 2 GB
  • Fotoaparát 13 Mpx
  • Úložiště 16 GB, MicroSD
  • Baterie 3 120 mAh

Líbí se vám telefon Xiaomi Redmi 4A?

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Beryko, kde bude možné telefon zakoupit začátkem prosince.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)