Menu

Xiaomi chystá novinky, blíží se telefon Redmi 3?

Čínský certifikační úřad TENAA je poměrně spolehlivým zdrojem nejrůznějších dosud nepředstavených telefonů (převážně čínské produkce), který předčasně odhalil již nejeden telefon Xiaomi. Nyní přichází hned s dvojicí telefonů s logem tohoto čínského draka na zádech. Zatímco větší z dvojice vypadá na modifikaci námi nedávno recenzovaného Xiaomi Redmi Note 3, menší z dvojice by pak mohl být očekávaný dostupný smarphone Xiaomi Redmi 3.

Menší z obou telefonů, který by mohl být předzvěstí příchodu Xiaomi Redmi 3, disponuje 5″ IPS HD displejem a blíže nespecifikovaným osmijádrovým procesorem o taktu 1,5 GHz podpořeným 2 GB RAM, interní úložiště zde skýtá 16 GB rozšířitelných o microSD karty. Hlavní fotoaparát by měl nabídnout rozlišení 13, nebo 8 MPx a přední kamerka disponuje 5MPx snímačem. Telefon je vybaven Androidem 5.1, jeho tloušťka činí 8,5 mm a hmotnost se zastavila na 143 gramech. Telefon by se měl nabízet ve stříbrné, šedé a zlaté barevné variantě.

Druhý z prozrazených telefonů se na první pohled velmi podobá zmíněnému Redmi Note 3. Oproti němu však nabízí šestijádrový procesor taktovaný na 1,8 GHz, s nejvyšší pravděpodobností se pak jedná o Qualcomm Snapdragon 808. Operační paměť má v tomto případě opět kapacitu 2 GB a také interní úložiště má stejnou kapacitu jako v případě menšího modelu – tedy 16 GB. Hlavní fotoaparát nabídne 16, nebo 8MPx a přední kamerka 5MPx senzor. Stejně jako v případě Redmi Note 3, i zde se na zádech nalézá čtečka otisků prstů. Hmotnost většího modelu činí 166 gramů a tloušťka poporostla na 8,7 mm. Také tento telefon by měl být k dispozici ve stříbrném, šedém a zlatém provedení.

 

Zdroj: PhoneArena.com

 

RSS (komentáře k článku)