Xiaomi chystá novinky, blíží se telefon Redmi 3?

Xiaomi-Redmi-Note-3-konstrukce-čtečka-otisků-prstů

Čínský certifikační úřad TENAA je poměrně spolehlivým zdrojem nejrůznějších dosud nepředstavených telefonů (převážně čínské produkce), který předčasně odhalil již nejeden telefon Xiaomi. Nyní přichází hned s dvojicí telefonů s logem tohoto čínského draka na zádech. Zatímco větší z dvojice vypadá na modifikaci námi nedávno recenzovaného Xiaomi Redmi Note 3, menší z dvojice by pak mohl být očekávaný dostupný smarphone Xiaomi Redmi 3.

Menší z obou telefonů, který by mohl být předzvěstí příchodu Xiaomi Redmi 3, disponuje 5″ IPS HD displejem a blíže nespecifikovaným osmijádrovým procesorem o taktu 1,5 GHz podpořeným 2 GB RAM, interní úložiště zde skýtá 16 GB rozšířitelných o microSD karty. Hlavní fotoaparát by měl nabídnout rozlišení 13, nebo 8 MPx a přední kamerka disponuje 5MPx snímačem. Telefon je vybaven Androidem 5.1, jeho tloušťka činí 8,5 mm a hmotnost se zastavila na 143 gramech. Telefon by se měl nabízet ve stříbrné, šedé a zlaté barevné variantě.

Druhý z prozrazených telefonů se na první pohled velmi podobá zmíněnému Redmi Note 3. Oproti němu však nabízí šestijádrový procesor taktovaný na 1,8 GHz, s nejvyšší pravděpodobností se pak jedná o Qualcomm Snapdragon 808. Operační paměť má v tomto případě opět kapacitu 2 GB a také interní úložiště má stejnou kapacitu jako v případě menšího modelu – tedy 16 GB. Hlavní fotoaparát nabídne 16, nebo 8MPx a přední kamerka 5MPx senzor. Stejně jako v případě Redmi Note 3, i zde se na zádech nalézá čtečka otisků prstů. Hmotnost většího modelu činí 166 gramů a tloušťka poporostla na 8,7 mm. Také tento telefon by měl být k dispozici ve stříbrném, šedém a zlatém provedení.

 

Zdroj: PhoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)