TOPlist

Trhák na obzoru: Xiaomi uvede svůj první 4K monitor

Xiaomi první 4K monitor pozvánka Mi monitor

Společnost Xiaomi podle všeho brzy rozšíří svou nabídku počítačových obrazovek. Minimálně pro domovskou Čínu (v pozdější globální uvedení můžeme doufat) si údajně chystá na sobotu 4. listopadu prezentaci, ve které ukáže svůj první 4K monitor. Na „uniklé“ pozvánce jsou kromě data také první náznaky specifikací a oficiální Weibo účet Mi Notebook v jiném příspěvku láká konkrétně na zmíněné vysoké rozlišení 4K.

Díky kombinaci avizovaného rozlišení a proklamovanou hodnotou 99% standardu sRGB a DCI-P3 barevného gamutu můžeme od přístroje pravděpodobně očekávat zacílení na hráče či profíky v oblasti grafiky a designu. Jiné podrobnosti, než které prozrazují přímo přiložené obrázky, zatím nejsou. Kvůli ořezu monitoru na pozvánce například není ani jasné, jaký poměr stran bude tento monitor mít. Ale jak známe Xiaomi, v posledních hodinách ještě nějaké další střípky vypustí. Jisté je, že čínská firma z hlediska rozlišení posune své dosavadní hranice v podobě 3440 x 1440 px neboli UW-QHD.

Jaké parametry a cenu u tohoto kousku tipujete?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)