Xiaomi představilo vylepšený chytrý videozvonek Mijia. Cena je super

Xiaomi Mijia videozvonek

Čínská společnost Xiaomi za pár dní pod “svou” značkou Mijia vypustí do prodeje nový chytrý zvonek s kamerou ke dveřím. Vylepšený Smart Video Doorbell 2 vyrazí na trh skrze crowdfundingový server Youpin. Na začátku podpůrné kampaně bude stát v přepočtu 560 korun, pak jeho cena vyskočí na konečných 630 korun. Bude tak stát téměř stejně jako jeho předchůdce. Tedy hodně málo. Chytrý videozvonek značky Mijia, kterou Xiaomi využívá pro pokrytí segmentu smart home, půjde v Číně do prodeje už 11. března.

Xiaomi Mijia videozvonek screen 3

Xiaomi zatím na sociální síti Weibo nalákalo na nový zvonek jen skrze video a jeden plakát. I z toho jde ale několik základních parametrů poznat. Tvar i název napovídají, že půjde o nástupce zvonku Zero Smart. Ten zvládal třeba detekci a evidenci lidí přede dveřmi, rozpoznávání obličejů, nahrávání, hlasitou reprodukci hlasu skrze aplikaci nebo spojení s chytrými reproduktory.

Nový nástupce by měl nabídnout to samé, navíc evidentně v elegantnějším těle a s trochu lépe ukrytou kamerou. Cenovka obou produktů se každopádně liší v pouhém jednom dolaru. Jestli se tedy nedočkáme nových vychytávek, dá se hovořit spíš o redesignu. Předpokládáme ale, že nějaké přijdou. Musíme si každopádně ještě chvíli počkat na oficiální info, jak vybavený bude nový Mijia / Xiaomi videozvonek po stránce funkcí.

Hodil by se vám doma takový videozvonek?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)