Xiaomi bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku pod 650 Kč

Xiaomi představilo Mi Neckband Bluetooth Earphones Pro

S příchodem true wireless sluchátek (sluchátka, která nepoužívají žádné kabely) se “bezdrátová sluchátka” s krátkým drátem za krk dostaly do pozadí. Xiaomi očividně koncept bezdrátových sluchátek za krk nechce opustit na dobro. Xiaomi představilo Mi Neckband Bluetooth Earphones Pro. Sluchátka nabídnou aktivní potlačení hluku (ANC) za relativně nízkou cenu zhruba 25 USD (cca 540 Kč). V této cenové hladině obvykle nemůžete počítat s ANC. Xiaomi uvedlo, že ANC ve sluchátkách dokáže snížit okolní hluk až o 25 decibelů.

Xiaomi říká, že jeho levná bezdrátová sluchátka za krk nabídnou hodnocení IPX5, což znamená, že jsou odolné proti stříkající vodě a potu. To v loňském modelu chybělo. Mezi další funkce patří podpora hlasového asistenta a přehrávání zvuku s minimální latencí. Další funkcí bezdrátových sluchátek je nabíjení za pomoci microUSB, což je v roce 2021 trošku zklamáním. Sluchátka by měly vydržet 20 hodin přehrávání, bez ANC. Se zapnutým ANC zatím není uvedená doba přehrávání.

Xiaomi představilo dvě zařízení – Mi Neckband Bluetooth Earphones Pro a 16W Bluetooth reproduktor. Ten nabídne podporu hlasového asistenta a odolnost vůči vodě – hodnocení IPX7, což umožňuje jeho ponoření až do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. Xiaomi uvádí, že jeho 16W Bluetooth reproduktor nabídne až 13 hodin výdrže. Samotné nabíjení bude probíhat přes port USB-C.

Xiaomi Bluetooth reproduktor Mi modrý

Jak moc je pro vás důležité aktivní potlačení hluku?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)