Xiaomi představí 30″ prohnutý herní monitor. Co o něm víme?

Xiaomi představí 30" prohnutý monitor 240 Hz

Čínský gigant Xiaomi dle všeho brzy představí prohnutý monitor s úhlopříčkou 30″, který by měl disponovat všemi technologiemi jako AMD FreeSync či vysokou obnovovací frekvencí. Měl by cílit na hráče a na trh se dostane během prvního čtvrtletí roku 2021.

Xiaomi představí 30″ prohnutý monitor

Dne 9. prosince jeden z leakerů zveřejnil zprávu, že Xiaomi pracuje na zakřiveném monitoru. O nějaký čas později jsme se dostali také k některým klíčovým specifikacím. To, že Xiaomi umí dělat herní monitory jsme mohli vidět již před rokem, kdy se na pulty obchodů dostal model Xiaomi Mi Surface. Monitor by měl disponovat buď QHD rozlišením 2560 x 1440 pixelů, nebo 3440 x 1440 pixelů. Počítat můžeme také s vyšší obnovovací frekvencí, konkrétně buď 144 či 165 Hz. Vzhledem však k tomu, že existuje vícero informací je dost možné, že budou představené dva modely.

Počítat můžeme také s technologií AMD FreeSync a pokrytím 121% sRGB barevného gamutu. Zatím nemáme žádné informace o ceně, ovšem dle předchozích modelů by se měl tento monitor pohybovat někde okolo  7 – 9 tisíc korun.

Co říkáte na monitory od Xiaomi

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)