Xiaomi pracuje na vlastním ohebném telefonu

ohebny-mobil-xiaomi

Vypadá to, že Xiaomi se snaží jít s proudem a pracuje na vlastním ohebném telefonu. Inspirovat se chce podle Galaxy Z Flip od Samsungu. Mělo by se tedy jednat o véčkovou konstrukci s pantem a ohebným displejem.

Podle ZDNet Korea si Xiaomi objednalo u Samsungu dodávku ohebných OLED displejů, podobných těm, které byly použity na tomto modelu. Tato zpráva ale zároveň uvádí, že ve hře jsou i jiní výrobci jako například firma LG Displays, která už dodává ohebné displeje pro Huawei. Uvažuje se prý i o BOE nebo CSOT, tyto firmy ale neumí dodávat displeje v potřebné kvalitě.

Masová produkce by podle údajně měla začít v druhé polovině roku 2020. Zatím však nejsou žádné zprávy ohledně ceny, dostupnosti nebo hardwarové specifikace. Dá se ale očekávat, že první ohebný telefon od Xiaomi bude jeho vlajkovou lodí. Xiaomi je také známé tím, že dokáže nabízet telefony výrazně levněji než konkurence, takže nezbývá než doufat, že to tak bude i v tomto případě.

Koupili byste si telefon s ohebným displejem?

Zdroj: xda-developers.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)