TOPlist

Sáhni kamkoli a já se odemknu. Xiaomi má nový patent čtečky otisků

Xiaomi čtečka otisků pod celým displejem patent

Odemykání chytrých telefonů pomocí čtečky otisků prstů je jednou z nejlepších vychytávek, se kterou kdy výrobci mobilů v posledních letech přišli. Souhlasíte? Do masové výroby se zatím dostaly dvě základní konstrukční řešení této problematiky – buď je senzor umístěn na zádech či na boku telefonu, nebo se nachází pod zobrazovací vrstvou dotykového displeje. Druhou zmíněnou čtečku můžeme ještě posuzovat podle principu snímání, ale to v tuto chvíli není až tak podstatné. Hlavní je, že doposud se vždy senzor nacházel na jednom konkrétním místě v pozadí obrazovky. Pokud ovšem dotáhne do výroby jeden svůj zajímavý patent firma Xiaomi, může to být i jinak.

Čínská společnost si zaregistrovala nápad, který počítá s tím, že by mohla existovat čtečka otisků se snímáním po celé ploše displeje. Zamýšlené technické řešení by umožnilo vytvořit jeden velký senzor z celé obrazovky, takže by bylo jedno, kde se jí uživatel prstem dotkne. To je skvělá zpráva pro ty, kteří mají tuto bezpečnostní funkci zapnutou a současně občas bojují s hledáním pozice čtečky.

Xiaomi patent čtečka otisků

Jak by to mělo přesně fungovat? Mezi zobrazovací AMOLED panel a dotykovou vrstvu hodlá Xiaomi vpravit mřížku infračervených LED (vysílačů) a senzorů (přijímačů). Jakmile se uživatel dotkne displeje prstem, software rozpozná jeho špičku a okraje, „prosvítí“ si jej a podle odražených paprsků vyhodnotí, zda jde o otisk uložený v systému. Zjednodušeně řečeno jde o rozšíření jednoho ze stávajících řešení. Doufáme, že toto Xiaomi skutečně zkusí zavést. Nutno podotknout, že stejný nápad i patent měl před lety i Huawei, ale u něj je evidentně realizace na bodu mrazu.

Jaký typ čtečky otisků máte v mobilu?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)