Xiaomi brzy ukáže výkonný tablet se 144Hz displejem a systémem HyperOS!

xiaomi pad 6
  • Řada Xiaomi Pad 7 se ukáže na začátku příštího roku
  • Dostane Snapdragon 8 Gen2 a 144Hz displej
  • Z výroby bude vybaven systémem HyperOS

Řada Xiaomi Pad 6 s námi není tak dlouho. V Číně se poprvé objevila na začátku roku, do Evropy následně dorazila v létě. Přesto už se začíná šuškat o nástupcích, kteří mají opět nabídnout velmi zajímavý poměr mezi cenou a výkonem. Model Xiaomi Pad 7 Pro byl nyní spatřen v Mi Code a máme také některé parametry.

Xiaomi Pad 7 Pro se interně označuje jako „sheng“, což je hudební nástroj. Podle dřívějších informací bude disponovat LCD panelem s rozlišením 2367 x 1480 pixelů, samozřejmě nabídne také 144Hz obnovovací frekvenci. Překvapením má být však velikost a to 10 palců. Současné Xiaomi tablety mají 11palcové displeje. Výkon bude obstarávat čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen2, zvukovou stránku opět obstarají 4 stereo reproduktory.

Očekává se, že bude uveden rovnou se systémem HyperOS, otázkou zůstává, jak tomu bude v Evropě. Čínská firma tu totiž prodává jen základní verzi, přestože v Číně existují 4 různé varianty. Jednu z nich máme shodou okolností na test – Xiaomi Pad 6 Max ve 14palcové verzi, takže se brzy můžete těšit na první dojmy.

Jaký máte názor na tablety od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)