TOPlist

Hurá! Další populární Xiaomi tablet dostává HyperOS

xiaomi pad 5 hyperos
  • Xiaomi postupně rozšiřuje nadstavbu HyperOS na další zařízení
  • Nyní se dočkávají globální modely oblíbeného Padu 5
  • Aktualizace by se během příštích týdnů měla zpřístupnit všem

Xiaomi rebrandovalo svou zažitou nadstavbu MIUI na HyperOS s cílem vytvořit komplexní ekosystém chytrých zařízení. Modernějším uživatelským rozhraním se už mohou pyšnit majitelé mnohých novějších zařízení a vývojáři jej postupně rozšiřují také na starší modely. Teď se dočkává další populární tablet.

O tom, že HyperOS zamířil na loňský Pad 6, jsme vás informovali už začátkem předchozího měsíce. Teď se nadstavba rozšiřuje na globální modely jeho neméně úspěšného předchůdce, Padu 5, a to poté, co k systému získali přístup uživatelé z Číny.

Xiaomi Pad 5

Jak napsal server Gizmochina, aktuálně se jedná o výsadu členů testovacího programu Mi Pilots, avšak během následujících týdnů by se aktualizace na HyperOS měla zpřístupnit všem majitelům Padu 5. Rozšíření mezi všechny uživatele může zpomalit maximálně nalezení závažných chyb, které by museli vývojáři nejprve spravit.

Xiaomi Pad 5 HyperOS

Samotný build s označením OS1.0.1.0.TKXMIXM1,6 GB a součástí updatu není přechod na novou verzi operačního systému jako takového. Xiaomi Pad 5 zůstává na Androidu 13, a to nehledě na tom, zda využívá HyperOS, nebo nikoliv. Vzhledem k tomu, že tablet na Android 14 nikdy nepřejde, se dá předpokládat, že upgrade z MIUI na HyperOS je poslední významnou softwarovou změnou, která jej vůbec ještě potká.

Jaká je vaše zkušenost s Xiaomi HyperOS?

Zdroj: Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)